Foto: Shutterstock

Par akūtām saslimšanām un traumām atlīdzības ceļojumu apdrošināšanā tiek pieteiktas visbiežāk, liecina apdrošināšanas sabiedrības "Balta" dati.

Kopš pagājušā gada sākuma "Balta" saņēmusi vairāk nekā 1500 atlīdzību pieteikumus ceļojumu apdrošināšanā: lielākā daļa no visiem pieteikumiem saistīta ar pēkšņām saslimšanām, bet aptuveni trešdaļa – ar traumām. Visvairāk apdrošināšanas atlīdzības tiek pieteiktas aktīvās kalnu slēpošanas sezonas laikā februārī un martā, kā arī vasaras mēnešos, kad strauji pieaug atpūtas ceļojumu skaits.

"Vasaras brīvdienu ceļojumiem raksturīgākās akūtās saslimšanas ir saaukstēšanās ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, dažādas vēdera vīrusu infekcijas ar caureju un vemšanu, saules un karstuma dūriens. Tomēr nereti ceļojumu laikā nākas saskarties ar daudz nopietnākiem veselības traucējumiem, kas prasa tūlītēju hospitalizāciju, piemēram, infarkts vai insults," norāda Sandra Pietkēviča, "Balta" Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka pirms došanās tālākā ceļojumā noteikti būtu jāapmeklē ārsts un jāpārliecinās par savu veselības stāvokli. Aptuveni trešdaļa no visiem atlīdzību pieteikumiem ceļojumu apdrošināšanā saistītas ar dažāda smaguma traumām, kas aktuālas gan ziemas, gan vasaras ceļojumiem. "Vasarā traumas tiek gūtas visdažādākajās situācijās – paslīdot uz slidenas virsmas pie baseina, aizķeroties aiz pakāpiena, braucot ar skūteri, raftinga laikā, braucot pa krāčainām upēm utt.," komentē Pietkēviča. Lielākais apdrošināšanas gadījumu skaits "Balta" reģistrēts līdz šim populārākajos ceļojumu galamērķos – Turcijā, Grieķijā un Spānijā.

Apdrošināšanas gadījumi ir ļoti dažādi pēc sava rakstura un sekām, tāpēc atšķirīgas ir arī izmaksāto atlīdzību summas, un viena apdrošināšanas gadījuma kopējās izmaksas var sasniegt pat 36 tūkstošus eiro. Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās 2015. gadā "Balta" izmaksājusi 220 tūkstošus eiro, bet šogad izmaksāto atlīdzību summa sasniegusi jau 232 tūkstošus eiro.

Apdrošināšanas speciālisti atgādina – pirms došanās ceļojumā noteikti rūpīgi jāpārdomā, kas tiks likts "ceļojuma pirmās palīdzības aptieciņā" neparedzētiem gadījumiem, jo, kā liecina prakse, šāda aptieciņa ceļojumos lieti noder. Protams, aptieciņas saturu ietekmēs ceļojuma galamērķis un plānotās aktivitātes, tomēr daži ieteikumi, kas atvieglos plānošanas procesu, ir šādi:

• Līdzekļi, kas atbaida kukaiņus, ārstē to kodumus un mazina niezi. Alerģiskiem cilvēkiem būtu nepieciešamas arī pretalerģijas tabletes;
• Nedrīkstētu aizmirst par plāksteriem un ziedēm sastiepumu ārstēšanai;
• Saaukstēšanās un paaugstināta temperatūra ir viena no biežākajām saslimšanām ceļojumos, ko ietekmē straujā klimata maiņa, tāpēc pretsaaukstēšanās līdzekļi un termometrs var lieti noderēt;
• Medikamenti pret kuņģa un zarnu trakta traucējumiem, kādi nereti rodas, jo ceļošanas laikā mainās dienas režīms un pārtikā lietotie produkti, it sevišķi, ja jūs ar šīm saslimšanām slimojat hroniski. Piemēram, līdzekļi pret caureju u.c.

Ceļojumu aptieciņā iekļaujamie medikamenti noteikti jāizvēlas, konsultējoties ar ārstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!