Somijas vīriešu florbola izlase svētdien Čehijā otro reizi pēc kārtas triumfēja pasaules čempionātā, nosargājot pirms diviem gadiem Rīgā iegūto titulu.

Fināla mačā Somijas komanda ar 6:3 (1:0, 1:1, 4:2) pārspēja principiālo pretinieci Zviedriju.

Somu labā pa diviem vārtiem šajā mačā guva Juha Kivilehto un Peters Kotilainens.

Finālcīņā somi pēc Kivilehto precīzā metiena rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, bet otrā perioda ievadā Kotilainens rezultāta starpību dubultoja. Lai arī trešās trešdaļas sākumā zviedri panāca neizšķirtu 2:2, Somijas valstsvienība ātri vien vadību atguva un beigās izcīnīja pelnītu uzvaru.

Zīmīgi, ka pasaules čempionāta finālspēli tiesāja Latvijas tiesnešu pāris Mārtiņš Larinovs un Mārtiņš Gross.

Iepriekš Somija par pasaules čempioni bija kļuvusi 2008., 2010. un 2016. gadā, kad tā to paveica Rīgā. Zīmīgi, ka arī pirmo reizi 2008. gadā somi par planētas labāko valstsvienību kļuva Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Tikmēr Zviedrija uzvarējusi pārējos astoņos pasaules čempionātos.

Savukārt trešo vietu svētdien izcīnīja Šveice, kas duelī par bronzu ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) pieveica mājinieci Čehiju.

Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienība svētdien cīņā par piekto vietu 5:3 (2:0, 2:2, 1:1) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Latvijas florbolisti piekto vietu pasaules čempionātā izcīnīja piekto reizi vēsturē, tomēr labāko četriniekā komandai vēl ne reizi nav izdevies ielauzties.