Latvijas jaunie šahisti pasaules čempionātā zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kas notika Grieķijas pilsētā Porto Karrasā, sasnieguši labākos rezultātus pēdejo 10 turnīru laikā, informē Latvijas Šaha federācija.

Grieķijā startēja astoņi Latvijas šahisti un labāko sniegumu uzrādīja Iļja Semjonovs, kurš U-16 vecuma grupā 11 kārtās ieguva 7 punktus un ierindojās 19. vietā 118 dalībniku konkurencē. Semjonovs izcīnīja četras uzvaras, sešas reizes cīnījās neizšķirti un tikai vienu reizi zaudēja.

Semjonova rezultāts ir labākais no mūsu valsts šahistiem pēdējo desmit čempionātu laikā. Pirms tam 19. vietu 2009. gada čempionātā U-16 grupā ieņēma Toms Kantāns, kas nu jau ir lielmeistars. Pērn Urugvajā ar 6,5 punktiem Arsens Bataševs ierindojās 20. vietā.

Latvijas 2018. gada sieviešu čempione Elizabete Limanovska ar 6 punktiem 83 spēlētājas konkurencē U-18 meiteņu grupā ieņēma 36. vietu, bet Madara Golsta ar 4,5 punktiem palika 64.pozīcijā. Madaras dvīņumāsa Ramona Golsta U-16 grupā ar 5 punktiem ierindojās 53. vietā.

Vēl 5 punktus ieguva un 84. vietu U-14 grupā izcīnīja Daniils Horobrijs. Šajā pašā vecuma grupā meitenēm 4,5 punkti un 90. vieta Annai Kazmerikai, 3,5 punkti un 101. vieta Annai Kristai Kipļukai, bet U-18 vecuma grupā zēniem Fjodoram Poļakovam 4 punkti un 83. pozīcija.

Limanovskai šis bija jau piektais un pēdējais pasaules čempionāts jauniešiem. Tikpat daudz aizvadījis arī Horobrijs, taču viņš vēl spēlē U-14 grupā.

Šajā gadsimtā lielākais panākums Latvijas jauniešu šahā tika gūts 2002. gadā, kad Laura Rogule Grieķijā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 14 gadiem.