Aizvadītās sezonas Latvijas labākā komanda "Ventspils" otrdien svinēja pirmo uzvaru šīs sezonas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas regulārajā čempionāta.

"Ventspils" A apakšgrupas trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 86:80 (23:20, 27:23, 17:15, 19:22) pārspēja Turcijas klubu Bandirmas "Banvit".

Ventspilniekiem pa 16 punktiem sameta Rihards Lomažs un amerikānis Džonatans Erledžs, 14 punkti bija Mārim Gulbim, bet ar astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Ārons Džonsons.

Debiju "Ventspils" komandā piedzīvoja gvinejiešu izcelsmes amerikāņu centra spēlētājs Usmans Dramē, kurš 13 minūtēs guva četrus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr pretiniekiem ar 18 punktiem atzīmējās amerikānis Markuss Torntons, bet 16 punktus guva meksikānis Alekss Peress, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja "Ventspils" principiālajā pretiniecē "VEF Rīga" komandā.

Mača pirmajās piecās minūtēs cīņa ritēja punkts punktā, bet ceturtdaļas otrajā pusē, galvenokārt pateicoties Lomaža rezultativitātei, tika iekrāts septiņu punktu pārsvars (23:16), kas līdz ceturkšņa beigām tika sadeldēts līdz trim punktiem (23:20).

Otrās ceturtdaļas sākumā viesi izlīdzināja rezultātu, bet vadību ar vēl vienu precīzu trejaci atjaunoja Lomažs. Turpinājumā ventspilnieki pakāpeniski palielināja savu pārsvaru līdz ceturkšņa vidū Džonatans Erledžs ar tālmetienu panāca jau desmit punktu handikapu (35:25), bet nedaudz vēlāk Kurzemes kluba jaunieguvums Usmans Dramē nodrošināja jau plus 12 punktus. Ceturtdaļas otrajā pusē "Banvit" nedaudz samazināja mājinieku pārsvaru, "Ventspilij" pārtraukumā dodoties ar rezultātu 50:43 savā labā.

Trešajā ceturksnī laukuma saimnieku pārsvars turējās desmit punktu robežās. Spēles nogriežņa otrajā pusē lielākās problēmas aizsardzībā sagādāja Peress, kurš neļāva "Ventspilij" vēl vairāk attālināties, Kurzemes klubam pirms ceturtās ceturtdaļas atrodoties vadībā ar 67:58.

Ar Perese gādību "Banvit" ceturtās ceturtdaļas sākumā ventspilnieku pārsvaru sadeldēja līdz pieciem punktiem (67:62), taču ceturkšņa vidū Erledzš un Ingus Jakovičs nedaudz nostiprināja mājinieku vadību - 76:68. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viesi pietuvojās līdz četru punktu deficītam, bet minūti vēlāk pēc Peresa trīspunktu gājiena komandas šķīra vairs tikai trīs punkti - 80:77 "Ventspils" labā.

Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, Erledžs nedaudz palielināja kurzemnieku vadību (82:77). Turpinājumā vienu no diviem soda metieniem iemeta Ārons Džonsons (83:77), uz ko desmit sekundes pirms finālsvilpes ar trīspunktu gājienu atbildēja Džordans Morgans. Tiesa, pēc pretinieku tehniskās piezīmes Lomažs no soda metienu līnijas panāca 84:80. Spēles pēdējās sekundēs "Ventspils" vadību neizlaida un svinēja svarīgu uzvaru ar rezultātu 86:80.

Vēl otrdien A apakšgrupā Spānijas klubs Mursijas UCAM viesos ar rezultātu 72:51 (19:10, 8:17, 19:20, 26:14) pārspēja Krievijas vienība "Ņižņij Novgorod".

Vēlāk šajā apakšgrupā tiksies Polijas čempione Vloclavekas "Anwil" un Avelīno "Sidigas" no Itālijas, kā arī Vācijas vienība Ludvigsburgas "MHP Riesen" un Francijas komanda "Le Mans".

Jau ziņots, ka pirmajā turnīra mačā ventspilnieki ar 78:99 zaudēja "Anwil", bet otrajā cīņā ar 85:91 piekāpās UCAM.