Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs" komanda pirmdien dramatiskā mačā pagarinājumā ar 143:142 (40:26, 25:34, 34:36, 29:32, 15:14) uzvarēja Losandželosas "Lakers" vienību.

Dāvis Bertāns laukumā iznāca uz maiņu trešās ceturtdaļas beigās, nomainot Demaru Derozanu, un uzreiz rezultatīvi iesaistījās spēlē, realizējot tālmetienu un izcīnot atlēkušo bumbu. Kopumā šai mačā Bertānam septiņas spēles minūtes, trīs punkti, viena atlēkusī bumba un divas rezultatīvas piespēles.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Lamarkuss Eldridžs, "Lakers" komandā — Kails Kuzma; abi guva pa 37 punktiem. Lebronam Džeimsam 32 punkti un 8 atlēkušās bumbas.

Pašā spēles sākumā vadībā izvirzījās Losandželosas "Lakers", pēc tam iniciatīvu pārņēma "Spurs", kuru pārsvars pirmās ceturtdaļas sestajā minūtē sasniedza jau 17 punktus — 24:7. Spēles turpinājumā "Lakers" atguvās un pirmā puslaika vidū "Spurs" bija vadībā vairs tikai ar viena punkta pārsvaru, tomēr puslaiku noslēdza ar 65:60 savā labā.

Spēles turpinājumā cīņa joprojām bija sīva, gan trešo, gan ceturto ceturtdaļu uzvarēja "Lakers", taču viņi visu laiku palika iedzinējos. Mača beigās aktīvāk nospēlēja mājinieki, un Lebrons Džeimss 3,3 sekundes līdz pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu — 128:128.

Pagarinājumā Losandželosas "Lakers" ieguva sešu punktu pārsvaru — 139:133, bet "Spurs" atspēlējās un izrāva uzvaru ar precīzu Petija Milza divpunktnieku — 143:142.