ASV, Austrālijas, Beļģijas un Spānijas sieviešu basketbola izlases piektdien Tenerifē izcīnīja uzvaras Pasaules kausa ceturtdaļfināla mačos.

Zvaigžņotā ASV izlase ar 71:40 (9:17, 18:6, 19:12, 25:2) sagrāva Nigēriju, kļūstot par pirmo pusfināla dalībnieci.

Mača pirmajā ceturtdaļā Nigērija pārsteidza savas pretinieces, pēc desmit minūtēm iegūstot astoņu punktu pārsvaru (17:9), tomēr šādu tempu ASV basketbolistes neļāva pretiniecēm turpināt. Lai arī rezultāts pēc 30 minūtēm bija 46:35 ASV labā, un Nigērijai vēl bija iespējas cīnīties par uzvaru, tomēr pēdējā ceturtdaļā bija vērojama pārliecinoša ASV dominance, jo pēdējo desmit minūšu laikā nigērietes guva tikai divus punktus, kamēr ASV - 25.

ASV izlases rindās rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Brianna Stjuarte, kamēr Tīna Čārlza sakrāja 15 atlēkušās bumbas. Nigērietēm katra pa astoņiem punktiem guva Evelina Akatora un Enzine Jozefine Kalu.

Amerikānietes trijniekā bijušas katrā Pasaules kausā kopš 1979.gada, pēdējos desmit turnīros izcīnot septiņus zeltus, vienu sudrabu un divas bronzas. Tāpat amerikānietes piedalījušās desmit olimpiskajās spēlēs, kurās tikušas pie astoņiem zeltiem, viena sudraba un vienas bronzas.

Līdz ar to cīņā par finālu amerikānietēm būs jāspēlē pret Beļģijas izlasi, kas piektdien ar 86:65 (20:17, 33:14, 14:17, 19:17) apspēlēja Franciju. Beļģietes aizvadīja ļoti rezultatīvu otro trešdaļu, gūstot 33 punktus, kas ļāva iegūt nozīmīgu pārsvaru turpmākai cīņai.

Ar 23 punktiem uzvarētāju sastāvā izcēlās Kima Mesdāga, bet Francijai 17 punktus guva Marinē Johanēsa.

Tikmēr citā spēlē Austrālija ar 83:42 (24:7, 18:11, 19:16, 22:8) sagrāva Ķīnu.

Austrālija bija pārāka visās ceturtdaļās un spēles laikā neatstāja ķīnietēm cerības uz panākumu.

Visvairāk punktus (20) austrālietēm sameta Līza Kembedža, kuras kontā arī deviņas atlēkušās bumbas, bet Ķīnas valstsvienībā Jueru Lī guva 12 punktus.

Pusfinālā Austrālija spēkosies ar Spānijas vai Kanādas valstsvienību, kas savstarpējo maču aizvadīs piektdien vēlu vakarā.

ASV, Austrālija, Beļģija un Kanāda kā savu apakšgrupu uzvarētājas ceturtdaļfinālā iekļuva automātiski, kamēr pārējām vienībām, kuras sasniedza izslēgšanas spēles, bija jāsāk spēlēt no astotdaļfināla fāzes.

Jau ziņots, ka ASV izlase apakšgrupu kārtā tikās arī ar Latviju, titulētajai Ziemeļamerikas komandai uzvarot 102:76. Tā bija grupu turnīra noslēdzošā spēle, bet pirms tam latvietes ar 69:70 piekāpās Senegālai, kā arī ar 61:64 zaudēja Ķīnai. Lai tiktu izslēgšanas spēlēs, Latvijas izlasei vajadzēja tikt starp grupas trim labākajām komandām.

Pasaules kausa izcīņa Tenerifē ilgs līdz svētdienai.

Pusfinālā Austrālija spēkosies ar Spānijas izlasi, kas piektdien ar 68:53 (13:16, 16:11, 18:23, 21:3) apspēlēja Kanādu.

Kanādietes spēli zaudēja pēdējā ceturtdaļā, jo pēc nospēlētas pusstundas rezultāts vēstīja 50:47 par labu Ziemeļamerikas komandai. Stabila spēle noslēdzošajā spēles nogrieznī, visticamāk, būtu ļāvusi Kanādai kvalificēties pusfinālam, taču viss izvērtēs pilnīgi citādāk, jo Spānija pēdējā ceturtdaļā guva 21 punktu, kamēr Kanāda prata iemest vien trīs punktus.

Rezultatīvākā Kanādas izlasē ar 15 punktiem bija Kija Nērsa, bet spānietēm 13 punktus guva Kveralta Kasasa.