Kā izpētījis ASV medijs, tad laika posmā no 1998. gada līdz šim brīdim vīriešu tenisisti par pārlieku emocionālu uzvedību "Grand Slam" turnīros ir tikuši sodīti 1517 reizes, kamēr dāmu tenisistes sodus saņēmušas 535 reizes.

Tāpat par rakešu salaušanu vīrieši 20 gadu laikā saņēmuši 649 sodus, bet sievietes vairāku tūkstošu "Grand Slam" līmeņa sacensību maču laikā vien 99 sodus.

Vīriešu tenisisti 287 reizes tikuši sodīti par nesportisku uzvedību salīdzinājumā ar 67 sieviešu pārkāpumiem, kā arī 344 reizes par nepieklājīgu frāžu izteikšanu spēles laikā; dāmu tenisistes 'muti palaidušas' 140 reizes.

Kā zināms, nesenākais un skaļākais incidents ar nesportisku uzvedību notika šā gada ASV atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīr, kurā triumfēja Japānas tenisiste Naomi Osaka, kas ar 6-2, 6-4 pārspēja titulēto Serēnu Viljamsu.

Uzmanības centrā gan bija Viljamsas uzvedība mača laikā, viņai apvainojot tiesnesi un nosaucot viņu par zagli un solot, ka viņš vairs nekad netiesās Viljamsas spēles. Incidents izcēlās pēc tam, kad Viljamsai tika piešķirts brīdinājums, jo viņa saņēma trenera palīdzību un salauza raketi.

Viljamsa savu rīcību pamatoja ar to, ka tenisā pastāv dubultie standarti, jo, viņasprāt, vīrieši tenisisti par šādiem pārkāpumiem netiktu sodīti ar zaudētu geimu.

Vēlāk gan ASV Tenisa asociācija ("USTA") lēma, ka par šiem pārkāpumiem viņai jāmaksā attiecīgi 4000, 3000 un 10 000 ASV dolāru sodi jeb kopā 17 000 ASV dolāri (14 685 eiro). Tiesa, tā gan ir niecīga daļa no 1,85 miljonu ASV dolāru prēmijas, ko viņa saņēma par fināla sasniegšanu.