No trešdienas līdz svētdienai Šveices pilsētā Lenzerheidē norisināsies pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā olimpiskā krosa (XCO) un nobrauciena (DH) disciplīnās. Gada nozīmīgākajās sacensībās startēs četri Latvijas sportisti – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms, Rodžers Petaks un Paula Žibasa, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Šī gada pasaules čempionāts MTB XCO krosā un nobraucienā norisināsies Latvijas sportistiem veiksmīgajā Šveices pilsētiņā Lenzerheidē. Pērn šajā trasē savu pirmo uzvaru Pasaules kausa izcīņā U23 vecuma grupā izcīnīja Mārtiņš Blūms, bet 2016. gadā ceturtais U23 grupā Pasaules kausa posmā bija Arnis Pētersons. Tikmēr talantīgā DH sportiste Paula Žibasa pērn Šveicē izcīnīja uzvaru PK junioru meiteņu sacensībās.

Pasaules čempionāta sacensības Lenzerheidē sāksies trešdien ar MTB XCO krosa stafeti, kurā mūsu valsts sportisti gan nestartēs. Kā pirmais no latviešiem uz starta ceturtdien izies "ZZK" komandu ikdienā pārstāvošais Rodžers Petaks. Trenera Vilmāra Tomsona audzēknis pulksten 17:30 pēc Latvijas laika ņems dalību junioru puišu vecuma grupas sacensībās. Jāizceļ, ka Petakam, kurš jūlijā kļuva par Latvijas junioru čempionu, šī būs debija pasaules čempionātā.

Sestdien medaļu komplektus XCO krosā sadalīs elites grupu sportisti. Vīru konkurencē uz starta pulksten 16:30 izies abi šobrīd labākie Latvijas kalnu riteņbraucēji – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Šajā sezonā Blūms savu labāko rezultātu sasniedza Eiropas elites čempionātā, kur finišēja 16. vietā. Pērn pasaules čempionātā, startējot U23 vecuma grupā, cēsinieks ieņēma 14. vietu. Tikmēr Arnis Pētersons šogad sevi lieliski apliecināja Pasaules kausa izcīņas posmā Čehijā, kur elites vīru konkurencē izcīnīja augsto astoto vietu. Pērn pasaules čempionātā, kas notika Austrālijā, Arnim 23. vieta.

XCO krosa dalībnieki sacentīsies pa 4,2 kilometru garo apli. Sacensību trase būs samērā šaura, kurā apdzīšana būs grūtāk iespēja kā, piemēram, Čehijas trasē. Sportistus sagaida gan virkne lēcienu, gan akmeņu sekcijas, kāpumi un stāvi nobraucieni.

Svētdien, kad gaidāma pasaules čempionāta noslēdzošā diena, uz starta junioru meiteņu nobrauciena sacensībās izies Paula Žibasa. Latviete, kura ikdienā dzīvo un treniņus aizvada Austrijā, šogad izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, pēdējā posmā gūstot otro vietu. Pērnā gada pasaules čempionātā Paula, pēc piedzīvotā kritiena sasniedza piekto labāko rezultātu.