"Simple Session" ir ekstrēmo sporta veidu festivāls, kas ziemas mēnešos tiek aizvadīts Igaunijā, Tallinā. Savu 18 gadu pastāvēšanas ietvaros šis pasākums mūsu kaimiņvalstī ir kļuvis par vienu no gada svarīgākajiem notikumiem ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem no visas pasaules. Pasākums pulcē vadošos BMX frīstaila un skeitborda sportistus no visas pasaules, kā arī sniedz iespēju Baltijas uzlecošajiem talantiem pierādīt sevi starptautisku sacensību vidē.

Jau šobrīd Rīgā ierodas ekstrēmo sporta veidu zvaigznes no tuvākām un tālākām valstīm. Jau ieradies pērnā gada X-Games "real street" disciplīnas čempions un BMX frīstaila dzīvā leģenda Neitens Viljamsa. Tāpat sacensībās piedalīsies arī Fēlikss Prangenbergs un Bruno Hofmans no Vācijas, Rīds Starks no ASV un Mati Lasgoitijs no Argentīnas, un šie sportisti ir vieni no šī brīža labākajiem BMX frīstaila "street" disciplīnas sportistiem visā pasaulē.

Latviju BMX frīstaila sacensībās pārstāvēs jaunais talants Mareks Kuhaļskis no Rīgas, kā arī pieredzējušie sportisti Kristaps Reimanis no Tukuma, Ernests Šulcs no Ventspils un Krists Kaņuks no Kuldīgas. Skeitborda sacensībās zem Latvijas karoga startēs Eduards Nehajenko, Kaspars Polis, Uģis Ķepulis, Kristofers Ozols, Niklāvs Vētra, Rudolfs Rorbahs un Artūrs Bogdanovičs.

Sacensību starts paredzēts sestdien, 4. augustā plkst. 12:00. Svētdien, 5. augustā paredzētas spraigas finālsacensības ar pašiem labākajiem. Sekot līdzi notiekošajam būs iespējams "session.ee" interneta vietnē, kur arī šogad būs skatāma tiešraide visas dienas garumā.

"Simple Summer Session" sacensības ir daļa no "Estonia 100" svinību oficiālās programmas. Par godu Igaunijas simtgadei šogad visapkārt pasaulei tiks aizvadīti 140 dažāda mēroga pasākumi visdažādākajās nozarēs.

2017. gada sacensības Rīgā: