Pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, Latvija medaļu vērtējumā ierindojusies septītajā vietā, vēsta turnīra statistika.

Mūsu sportisti ieguva kopumā astoņas godalgas, bet uzvaru šajā vērtējumā ieguva Nīderlande, tiekot pie 23 godalgām. Kopumā pie medaļām tika 28 valstu sportisti.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā Azerbaidžānā norisinājās pirmo reizi. Sacensības pulcēja vadošos šā sporta veida pārstāvjus, tostarp 81 Latvijas BMX riteņbraucēju.

Nīderlandes sportisti izcīnīja deviņas zelta un pa septiņām sudraba un bronzas godalgām. Neveiksmi piedzīvoja nīderlandiešu elites vīri, kas palika bez medaļām, turpretim dāmām holandietes negaidīti aizņēma visu goda pjedestālu.

Otro vietu medaļu vērtējumā ieguva Francija, kuras elites vīri aizņēma pirmās divas vietas. Kopumā frančiem sešas zelta, piecas sudraba un septiņas bronzas godalgas. Labāko trijnieku ar 14 medaļām (sešām zelta, četrām sudraba un četrām bronzas) noslēdza Austrālija. Sešiniekā vietas iekļuva arī Lielbritānija, Brazīlija un ASV.

Latvijas sportisti medaļu ieskaitē izcīnīja septīto vietu. Mūsu valsts braucēji kopumā ieguva vienu zelta, sešas sudraba un vienu bronzas godalgu. Par čempioni G12 grupā kļuva "BMX Rīga/RRS" sportiste Paula Kibare, divas otrās vietas Ventspils "Spars" pārstāvim Klāvam Lisovskim (Krūzeru 25 – 29 un M25 – 29 grupās).

Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa arī B16 grupā startējušais Niks Rožukalns (Saldus BMX klubs "Ozolēni"/Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs), Kristers Apels (B12), G7 grupas braucēja Ramona Bāre (abi – "BMX Rīga/RRS") un Marks Švalkovskis (B6 grupā). Trešo vietu M30/34 grupā izcīnīja Kristaps Ozoliņš (abi – BMX klubs "Mārupe").