Sestdien Blegnijas trasē, Beļģijā, aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX septītais posms, kurā Latvijas sportisti guva desmit godalgas. Elites vīru grupā augsto otro vietu izcīnīja Mikus Strazdiņš, kuram šis ir jau otrais goda pjedestāls pēc kārtas Eiropas kausa posmos, portālam "Delfi" pastāstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Toms Markss.

UEC Eiropas kausa septītais un astotais posms šīs nedēļas nogalē tiek aizvadīts Beļģijā. Uz abiem noslēdzošajiem posmiem devušies arī kopumā 35 dažāda vecuma un meistarības grupu Latvijas sportisti. Septītajā posmā mūsu valsts braucēji izcīnīja desmit godalgas.

Vīru elites grupā mūsu vienīgais pārstāvis Mikus Strazdiņš izcīnīja uzvaras visos priekšbraucienos, kam sekoja arī triumfs ceturtdaļfinālā. Pusfinālā trenera Olafa Lakuča audzēknis ieņēma otro vietu, kas tāpat deva labu celiņa izvēli lielajam finālam, kurā Strazdiņš iekļuva jau trešo Eiropas kausa posmu pēc kārtas.

Dienas izšķirošajā braucienā "Tālava/ VBSS AKSSC" pārstāvis, kurš Eiropas kausā aizstāv arī "Thrill Factory" godu, prata izkarot otro vietu, kurā arī finišēja. Valmierietis piekāpās tikai visus braucienus uzvarējušajam Nīderlandes sportistam Jorisam Harmsenam, kurš arī bija galvenais šī posma favorīts. Izcīnītā otrā vieta Latvijas BMX braucējam ir viņa līdz šim lielākais panākums elites vīru konkurencē.

Junioru vīru lielajam finālam pirmo reizi kvalificējās Strazdiņa kluba biedrs Edvards Glāzers. Tajā valmierietis finišēja sestajā pozīcijā. M25+ amatieru konkurencē kārtējo lielisko posmu aizvadīja kopvērtējuma līderis Viesturs Morozs no "Stay Strong Latvija" komandas. Finālā Morozs, aizvadot pārliecinošu braucienu, izcīnīja pirmo vietu. B14 jauniešu grupā finālā augsto otro vietu guva "Mārupes" kluba pārstāvis Mārtiņš Zadraks.

Uzvaras garšu B13 grupā atguvis kopvērtējuma līderis Mikus Freimanis ("BMX Rīga/ RRS"). "Stay Strong Latvija" komandu Eiropas kausā pārstāvošais braucējs finālā pārspēja visus savus konkurentus. Vēl vienu uzvaru Latvijai atnesa B12 gupā startējušais "BMX Rīga/ RRS" sportists Edagars Langmanis, kamēr Emīls Allers ("Mārupe") izcīnīja augsto otro vietu 11 gadus veco puišu konkurencē. G11 – 12 meiteņu grupā trešo vietu finālā izcīnīja "BMX Rīga" sportiste Paula Kibare, bet viņas vārda māsai Paulai Zavinskai ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS") ceturtā pozīcija.

B10 puišu grupā trešo vietu izcīnīja “BMX Rīga” pārstāvis Rūdolfs Sīklis, bet B9 grupā Markusam Soļimam otrā vieta. Vēl divi finālisti no Latvijas bija B7 zēnu konkurencē. Bruno Vanags skaistā cīņā izcīnīja uzvaru, kamēr Alberts Veinbergs noslēdza labāko sešinieku.
Svētdien Beļģijā ar astotā posma sacensībām arī noslēgsies 2018. gada UEC Eiropas kausa sezona.