Maskavā notiekošajā daudzdienu UCI otrās kategorijas velobraucienā "Five Rings of Moscow" trešajā posmā sestdien otro vietu izcīnīja "Evelo Team" komandas un Latvijas Nacionālās komandas riteņbraucējs Kaspars Serģis, portālu "Delfi" informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pēc smagā otrā posma Krilatskā, trešajā etapā distance bija nedaudz vieglāka reljefa ziņā, skaidro federācija. Sportisti veica 156 kilometru garu distanci.

Pirmajā sacensību stundā notika aktīva cīņa par iespēju doties atrāvienā. Distances otrajā daļā izveidojās piecu sportistu liels atrāviens, kurā iesaistījās arī Serģis, kurš ar aktivitāti izcēlās arī iepriekšējos posmos.

Peletons līdz finišam līderus panākt nespēja, bet no Serģa grupas atkrita viens sportists. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā ātrākais bija "Minsk Cycling Club" riteņbraucējs Vasilijs Strokavs.

Tikmēr augsto otro vietu izcīnīja Serģis. Cēsiniekam, kurš pērn Talsos kļuva par Latvijas elites vicečempionu grupas braucienā, šis bija pirmais UCI kategorijas goda pjedestāls.

Trešo vietu tizcīnīja krievs Jevgēņijs Tihoņins.

Peletons finišēja vienu minūti un 35 sekundes vēlāk. Tā galvgalī sevi lieliski apliecināja jaunais komandas "Rīga" riteņbraucējs Kristers Ansons, kurš finišēja augstajā septītajā vietā, kas ir viņa augstākais sasniegumus pieaugušo konkurencē.

41. vietā finišēja Andris Vosekalns, 66. Ēriks Toms Gavars (visi +00:01:35) , bet Kristapam Pelčeram 87. vieta (+00:02:58).

Kopvērtējumā Vosekalns ir labākais no latviešiem, pirms rīt gaidāmā pēdējā posma ieņemot 13. vietu (+00:02:32 aiz līdera Andreja Prostoškina). Ansons noslēdz labāko 20 sportistu skaitu (+00:03:21).

Savukārt Lielbritānijā aizvadīts "Tour de Yorkshire" velobrauciena trešais etaps. Tajā dalībniekus sagaidīja 184 kilometru gara distance ar virkni dažāda garuma un stāvuma kāpumiem.

Ja piektdien Emīls Liepiņš darbojās komandas interesēs, tad šodien tieši dobelnieks bija "One Pro Cycling" vienības līderis.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā. Starp vadošajiem braucējiem bija arī Liepiņš. Mūsu sportists spraigā cīņā finišēja devītajā vietā, uzreiz aiz olimpiskā čempiona Grega van Avermāta ("BMC").

Uzvaru svinēja Vācijas pasaules tūres komandas "Sunweb" sportists Makss Valšeids, kura laiks distancē bija četras stundas 10 minūtes un 27 sekundes.

Otro vietu guva dānis Magnus Korts Nīlsens ("Astana"), bet trešā pozīcija spānim Honam Aberasturi ("Euskadi – Murias").

Jāatzīmē, ka Liepiņš jau otro reizi trijos posmos iekļuva starp 10 vadošajiem braucējiem. Pirmajā posmā viņš guva astoto vietu.

Kopvērtējumā Nīlsens par desmit sekundēm apsteidz Van Avermātu.

Velobrauciens noslēgsies svētdien ar 189 kilometru garu etapu.