Sestdien Nīderlandes pilsētā Kampenā aizvadītas UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā piektā posma sacensības, kurās Latvijas sportisti izcīnīja septiņas godalgas. B15/16 grupā jauniešiem triumfēja Niks Rožukalns, bet elites vīru konkurencē Mikus Strazdiņš ieņēma astoto pozīciju, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

UEC Eiropas kausa izcīņas piektā un sestā posma sacensības šīs nedēļas nogalē tiek aizvadītas Nīderlandes pilsētas Kampenas trasē. Starp 969 dalībniekiem abos posmos startēja arī 43 dažāda vecuma un meistarības grupu Latvijas sportisti, no kuriem kopvērtējumā savās vecuma grupās labāko trijniekā atradās trīs mūsu valsts braucēji – Mārtiņš Zadraks, Niks Rožukalns un Mikus Freimanis.

Ceturtā posma sacensībās elites vīru grupā no mūsu valsts braucējiem startēja Mikus Strazdiņš ("Thrill Factory/ Tālava VBSS AKSSC") un Kristaps Vekša ("BMX Rīga"). Abi latvieši iekļuva pusfinālā. Šo barjeru pārvarēja Strazdiņš, pirmo reizi kvalificējoties Eiropas kausa finālam elites konkurencē. Savā pusfināla braucienā trenera Olafa Lakuča audzēknis finišēja otrajā pozīcijā. Finālā Strazdiņš starta taisnē atradās astotajā pozīcijā, kurā arī valmierietis finišēja. Uzvarēja mājinieks Tvans Van Gendts, bet otrais palika Norvēģijas čempions Tore Narvestads

B15/16 grupā jauniešiem finālistu pulkā spēja iekļūt Niks Rožukalns (AKSSC "Ozolēni/ BMX Rīga") un Rolands Pommers ("Stay Strong Latvia/ Ventspils spars"). Dienas izšķirošajā braucienā Rožukalns jau no starta ieguva līderpozīcijas, kuras trenera Mika Puķīša audzēknis arī pārliecinoši nosargāja līdz finišam. Šī Nikam piecos posmos bija otrā uzvara. Pommers tikmēr ieņēma astoto vietu. 14 gadus veco jauniešu grupā "Mārupes" kluba pārstāvis Mārtiņš Zadraks finālā izcīnīja piekto pozīciju.

Izcīnot trešo vietu pusfinālā, starp astoņiem finālistiem kvalificējās Mikus Freimanis. Arī izšķirošajā braucienā "Stay Strong Latvia" pārstāvis finišēja trešajā pozīcijā. Šajā pat vecuma grupā meitenēm finālā sesto vietu izcīnīja Līva Lizete Glāzere ("Thrill Factory/ Tālava/ VBSS"). B12 konkurencē līdz finālam visus dienas braucienus uzvarēja "BMX Rīga" sportists Edgars Langmanis. Arī finālā mūsu sportists demonstrēja lielisku sniegumu, pelnīti gūstot triumfu.

M25+ amatieru konkurencē pārliecinoši finālā uzvarēja Klāvs Lisovskis, kamēr Paula Kibare ieņēma trešo vietu G11/12 meiteņu grupā. 10 gadīgo zēnu grupā septītā vieta Edvardam Tūteram ("Stay Strong Latvia"). Šajā vecumā meitenēm labāko sešinieku noslēdza Adelīna Kārkliņa ("Tālava/ VBSS"). Jāizceļ vēl vairāku Latvijas braucēju panākumi. B9 grupā 2. vietā Ralfs Domorackis, bet 4. vietā Markuss Domorackis (abi "Mārupe"). B8 grupā 4. vietā Ralfs Ratnieks, bet krūzeru 30/39 konkurencē otrā vieta Mārim Apelam.

Svētdien Kampenas trasē notiks UEC Eiropas kausa izcīņas sestā posma sacensības.