Atklāšanas laikā notika stundas skrējiens, kurā piedalījās 344 dalībnieki, futbola spēles starp Latvijas Futbola federācijas apvienoto komandu un vietējām Cēsu komandām, dažādas aktivitātes un pārsteigumi ģimenēm ar bērniem, kā arī fizioterapeita konsultācijas pareizai stadionā pieejamo trenažieru lietošanai.

"Cēsnieki, šis stadions ir jums. Lai šis stadions kalpo ikdienā, sporta sacensībās un veselīgā dzīvesveida uzturēšanai mums visiem. Stadiona attīstība nav apstājusies, un jau pavisam drīz sāksim stadiona būvniecības otro kārtu," sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus akcentējot, ka "lielākais gandarījums ir tajā, ka cēsnieki stadionu sāka lietot uzreiz pēc tā nodošanas ekspluatācijā – vēl ziemā, izbaudot gan skrejceļus, gan futbola segumu, gan arī vingrošanas elementus. Tas ir neapšaubāms apliecinājums tam, ka stadions cēsniekiem bija nepieciešams un pūliņi tā atjaunošanai nav bijuši velti."

Rozenbergs arī pateicās visām iesaistījām pusēm par kopīgi paveikto un izdarīto darbu - Izglītības un zinātnes ministrijai par iesaisti un finansiālo atbalstu, būvniekiem un būvuzraugiem par lielisko darbu, Latvijas Vieglatlētikas un Volejbola federācijām par padomiem un Latvijas Futbola federācijai par futbola segumu, kā arī pašvaldības kolēģiem un Cēsu sporta skolai, kuri bija iesaistīti stadiona tapšanā un turpmāk organizēs un uzraudzīs aktivitātes stadionā.

Stadiona būvniecības pirmajā kārtā izveidoti seši skriešanas celiņi pa esošo 400 metru apli, kā arī astoņi celiņi 100 metru taisnē. Celiņus klāj gumijas granulu segums. Futbola laukums ar Latvijas Futbola federācijas atbalstu ieguvis jaunu sintētisko segumu, kas kalpos ilgāk un būs vieglāk kopjams nekā zāles segums. Izveidoti vieglatlētikas sektori, kuros varēs trenēties augstlēkšanā, kārtslēkšanā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un lodes grūšanā. Tāpat izveidots āra trenažieru laukums un aktīvās attīstības laukums bērniem. Vēl stadionā izveidots pludmales volejbola sektors, kurā atrodas trīs treniņu laukumi un viens sacensību laukums.

Stadiona pirmās kārtas būvniecības izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, kam piesaistīts 1,9 miljonu eiro valsts budžeta līdzfinansējums. Būvniecības otrajā kārtā paredzēts izbūvēt skatītāju tribīnes, kā arī divas būves stadiona aprīkojuma glabāšanai un ģērbtuvju telpām.