Kā ziņojām, 5. decembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju, taču atļāva Krievijas sportistiem kā neatkarīgiem atlētiem piedalīties 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Spēlēs varēs piedalīties "tīrie" šīs valsts sportisti. Šie sportisti drīkstēs startēt kā "Krievijas neatkarīgie sportisti", un uz viņu formām būs šis saīsinājums OAR ("Olympic Athlete from Russia").

Krievijas hokeja izlases galvenajam trenerim Znarokam nešķiet, ka tāpēc vajadzētu boikotēt spēles."Startēšana zem neitrāla karoga? Jebkurā gadījumā uz turieni brauks Krievijas izlase," ierasti lakonisko Znaroku citēja Krievijas portāls "r-sport.ru".

Pēc SOK lēmuma izziņošanas vairāki Krievijas domes deputāti pauda viedokli, ka krieviem šo Olimpiādi vajadzētu boikotēt, ja sportistiem neļauj nest savas valsts karogu un uzvaras gadījumā dzirdēt savas valsts himnu, bet atlētu domas dalījās – vieni piekrita deputātu nostājai, citi pauda gatavību startēt Phjončhanā, lai pasaulei pierādītu, ka dopinga skandāls viņus nav skāris.

Un Krievijas prezidents Vladimirs Putins negrasās likt šķēršļus sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs, taču viņš piebilda, ka galējais lēmums būs jāpieņem olimpiešu sapulcei.