WADA rīcībā nonākusi datubāze ar visiem pārbaudēm, kas no 2012. gada janvāra līdz 2015. gada augustam tika veiktas Maskavas antidopinga laboratorijā. Jaunā informācija tiks nodota Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisijai, kas Denisa Osvalda vadībā pārskata lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

"Jaunie pierādījumi mums neatstāj citu izvēli, kā uzstājīgāk no Krievijas puses atzīt Ričarda Maklarena ziņojuma rezultātus. Tikai tādā gadījumā mēs visi varam virzīties uz priekšu un atjaunot uzticību Krievijas sportam," teikts WADA prezidenta Kreiga Rīdija paziņojumā.

Plašākas ziņojums par jaunajiem pierādījumiem gaidāms nākamnedēļ paredzētajā WADA Izpildkomitejas sēdē.

Pērnā gada decembra sākumā WADA neatkarīgā izmeklēšanas komisija kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadībā publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Tāpat ziņojumā tika atklāts, ka Soču olimpisko spēļu laikā 12 Krievijas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, taču tās tika samainītas pret negatīviem paraugiem. Maklarena ziņojumā uzsvērts, ka dopinga sistēmas izveidošanu atbalstīja Krievijas valdība, tostarp Krievijas Sporta ministrijas augstākās amatpersonas, bet sistēmas uzturēšanā bija iesaistīts arī Krievijas Federālais drošības dienests (FSB), Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) un Maskavas antidopinga laboratorija.

Maklarena ziņojumā bija norādīts, ka pārbaudot 95 Krievijas sportistu Sočos nodoto dopinga analīžu paraugus, 28 gadījumos konstatētas ar tām iepriekš notikušas manipulācijas.

WADA pēc Maklarena ziņojuma apturēja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, ka arī slēdza Maskavā bāzēto antidopinga laboratoriju.

Maskava līdz šim ir noliegusi, ka Krievijā būtu darbojusies valsts izveidota dopinga programma.