Svētdien Vācijas pilsētā Albštatē vairāk nekā 30 grādu karstumā notiekošajā Pasaules kausa otrajā posmā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā krosā (XCO) Latvijas komandas "ZZK" sportists Arnis Pētersons 133 dalībnieku lielajā konkurencē finišēja 47. vietā. Uzvaru izcīnīja pasaules čempions Nino Šurters, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

"ZZK" komandas sportisti – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms – starptautisko sacensību sezonu šīs nedēļas nogalē turpināja Vācijā, kur Albštates pilsētā norisinājās Pasaules kausa izcīņas MTB XCO krosā otrais posms. U23 grupas sacensībās, kas notika sestdien, Blūms izcīnīja augsto piekto vietu, kopvērtējumā saglabājot otro pozīciju.

Svētdien sacensības aizvadīja elites vīri. Starp 133 dalībniekiem ar 68. numuru startēja "ZZK" komandas riteņbraucējs Arnis Pētersons. Pirmajā posmā, kas pirms nedēļas notika Čehijā, trenera Vilmāra Tomsona audzēknis izcīnīja 20. vietu, kas ir Latvijas sportistu lielākais panākums MTB XCO krosā elites vecuma grupā.

Vācijas posmā dalībniekus sagaidīja ievadaplis, kam sekoja septiņi pamatapļi. Viena pamatapļa garums bija 4,2 kilometri. Katrā aplī tika iekļauti divi izteikti stāvi kāpumi, vairāki lieli nobraucieni, lēcieni un citi pārbaudījumi. Jāņem vērā, kas sacensības notika ļoti spēcīgā tveicē, gaisa temperatūrai pārsniedzot 30 grādus. Ievadapļa sākumā notika spraiga cīņa par pozīciju, jo trase vietām bija ļoti šaura, kas apgrūtināja apdzīšanu.

Ievadapli Arnis noslēdza 63. vietā, 1 minūti un 20 sekundes aiz tā brīža līdera Metjū van der Pūla. Turpmākajos divos apļos Arnis zaudēja sešas pozīcijas, kamēr līderu vidū atradās trīs sportisti – Nino Šurters, Metjū van der Pūls un Šurtera tautietis Matiass Fluikigers. Trešajā aplī cēsinieks atguva uzreiz septiņas pozīcijas, esot 62. pozīcijā (+00:04:15 aiz līdera). Ceturtajā aplī notika vairāki pavērsieni arī līderu vidū. Van der Pūls, piedzīvojot tehniskas problēmas, zaudēja kontaktu no abiem šveiciešiem, tomēr tad neveiksmes piemeklēja Flukigers. Sākotnēji viņš krita nelielā ātrumā pirms stāva nobrauciena, bet jau mirkli vēlāk, cenšoties atgūt zaudēto Šveices kalnu riteņbraucējs piedzīvoja jau daudz lielāku kritienu, vēlāk esot spiests no sacensībām izstāties.

"ZZK" komandas braucējs Pētersons turpināja uzņemt apgriezienus, apdzenot vienu konkurentu pēc otra. Piekto no septiņiem apļiem Arnis noslēdza jau 54. vietā, 6 minūtes un 40 sekundes aiz Šurtera. Sesto apli Pētersons noslēdza kā 49., bet pēdējos 4,2 kilometros savas pozīcijas uzlaboja vēl par divām vietām. Finišu Cēsu novada sportists sasniedza 47. vietā. Priekšpēdējā aplī latvietim izdevās apsteigt arī labāko Igaunijas braucēju Martinu Loo. No posma uzvarētāja Nino Šurtera, Pētersons atpalika par 7 minūtēm un 47 sekundēm. Jāpiebilst, ka labāko apļa laiku "ZZK" braucējs sasniedza sestajāaplī, kad uzrādīja 22. rezultātu.

Šurters, ieguvis pārsvaru pār Van der Pūlu, savas pozīcijas stabili nosargāja līdz pat finišam, tiekot pie otrās uzvaras šajā sezonā. Nīderlandietim, finiša līniju šķērsojot 26 sekundes pēc titulētā šveicieša, augstā otrā vieta, bet labāko trijnieku noslēdza jaunzēlandietis Antons Kūpers, kuru no Šurtera šķīra 49 sekundes. Vēl viena no kalnu riteņbraukšanas leģendām Žuljēns Absalons sacensību noslēgumā ierindojās septītajā vietā.

Nākamais Pasaules kausa izcīņas posms MTB XCO krosā 1. un 2. jūlijā norisināsies Andorā.