Latvijas U-17 izlases basketbolistes, gatavojoties pasaules čempionātam, ceturtdien pārbaudes mačā ar rezultātu 69:61 (18:18, 17:16, 19:14, 15:13) pārspēja Igaunijas U-18 izlasi.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākā bija Janeta Rozentāle, kura guva 17 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Ar 12 punktiem izcēlās Aleksa Gulbe, bet 11 iemeta Sindija Smirnova.

Latvijas un Igaunijas jaunās basketbolistes vēlreiz savā starpā tiksies piektdien.

Savukārt svētdien Latvijas basketbolistes dosies uz pasaules čempionātu U-17 vecuma grupā, kas no 22.jūnija līdz 2.jūlijam risināsies Spānijas pilsētā Saragosā. Grupas turnīrā Latvijas izlases pretinieces būs Japānas, Kanādas un Nigērijas vienaudzes.

Latvijas meitenes ceļazīmi uz pasaules U-17 čempionātu izcīnīja pērn Eiropas U-16 kadetu čempionātā, kur treneres Alilujevas vadībā basketbolistes uzvarēja piecās spēlēs no deviņām un izcīnīja piekto vietu.
Pasaules U-17 čempionāts meiteņu komandām tiek rīkots kopš 2010.gada un šogad risināsies ceturto reizi. Pirmajos divos turnīros piedalījās 12 komandas, bet pirms diviem gadiem komandu skaits tika palielināts par divām vienībām. Visas trīs reizes par čempionēm kļuvušas ASV izlases basketbolistes.

Šī būs otrā reize, kad Latvijas jaunās basketbolistes startē pasaules čempionātā, jo 2003.gadā līdzīgā turnīrā piedalījās Latvijas U-21 izlase, kas ieņēma astoto vietu. Toreiz komandā spēlēja tādas sportistes kā Anete Jēkabsone-Žogota, Ieva Kubliņa, Zane Teilāne, Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Aija Brumermane un citas.

Savukārt Latvijas puiši pasaules čempionātos ir spēlējuši divas reizes U-19 vecuma turnīrā, kurā 1999.gadā tika iegūta devītā, bet 2011.gadā desmitā vieta.