Pirmkārt, par ikgadēju žurnālistu burzmu Francijas pilsētiņā parūpējās Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, kurš Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēžu zālē eiropiešu ievēlētajiem deputātiem atskaitījās par stāvokli ES. Šogad viņš īpašu uzmanību veltīja Eiropas vienotības nepieciešamībai gan attieksmē pret galējiem radikāļiem un populistiem, gan ārpolitikā, atgādinot jau iepriekš izskanējušu ideju, ka ES ārēji jāpārstāv vienai amatpersonai.

Otrkārt, šomēnes spriedzi uzturēja vel kāda vizīte. Ungārijas premjers Viktors Orbāns Strasbūrā uzstājās īsi pirms EP rosināja viņa vadītajai valstij balsstiesību iesaldēšanu par likuma varas un dažādu brīvību ierobežošanu. Ar pavisam citādu vēstījumu uzstājās Grieķijas premjers Aleksis Ciprs, atzīmējot šovasar sagaidīto ES aizdevumu programmas noslēgumu, valsts atgriešanos pie izaugsmes, un izceļot nepieciešamību pēc Eiropas vienotības.

Piedāvājam ieskatīties vēl citos būtiskos jautājumos, kuri no uzmetumiem ES institūciju kabinetos pārtapuši konkrētos plānos un vēstījumos:

Avots: www.DELFI.lv