58 gadus vecais francūzis un sieviete no Vācijas tika notiesāti atsevišķi Bagdādes centrālajā krimināltiesā.

Sievietes mātei, kurai ir marokāņu izcelsme, tiesa janvārī piesprieda nāvessodu par piederību "Daesh", bet vēlāk nāvessods tika aizstāts ar mūža ieslodzījumu, kas Irākā praktiski nozīmē 20 gadus cietumā.

Māte un meita tika aizturētas 2017. gada jūlijā Mosulā, kas agrāk bija teroristu varas centrs Irākā, kur valdība decembrī pasludināja uzvaru pār "Daesh". Meita tiesā apgalvoja, ka devusies no Sīrijas uz Irāku, lai "aizbēgtu no "Daesh" cilvēkiem".

Viņa tiesā stāstīja, ka devusies uz Sīriju no Turcijas kopā ar māti, savu meitu un garīgi slimo māsu, kura gājusi bojā bombardēšanā. Sievietes advokāts uzsvēra, ka viņa tolaik bijusi nepilngadīga un viņas laulība ar "Daesh" teroristu "nav bijis lēmums, ko pieņēmis pieaugušais pie pilnas apziņas".

Francūzis savukārt tiesā noliedza liecības, ko sniedzis nopratināšanas laikā. "Es parakstīju atzīšanos arābu valodā, nezinot, kas tur rakstīts," sacīja francūzis.

"Es nekad nebūtu pametis Franciju, ja mans vecākais dēls Nabils, 25 gadus vecs, nebūtu devies uz Sīriju. Es vēlējos pārliecināt viņu atgriezties ar mums Francijā," skaidroja vīrietis. Viņš bija devies uz Turciju kopā ar sievu un bērniem. No turienes viņš devās uz Sīriju un vēlāk tika aizturēts Irākā.