Ivanovs trešdien sacīja, ka vienošanos neparakstīs, jo tajā izdarīta pārāk liela piekāpšanās Grieķijai.

Otrdien abu valstu premjerministru starpā panāktā vienošanās paredz, ka Maķedonija tiks pārdēvēta par Ziemeļmaķedonijas Republiku.

Sagaidāms, ka vēl šajā nedēļas nogalē vienošanos parakstīs abu valstu ārlietu ministri. Pēc tam par to balsos Maķedonijas parlaments, un, ja tas tiks apstiprināts, būs nepieciešams Ivanova paraksts.

Ja Ivanovs to neparakstīs, vienošanās tiks nodota atpakaļ parlamentam otram balsojumam. Ja likumdevēji vēlreiz apstiprinās vienošanos, prezidentam tas būs jāparaksta.

Maķedonijas premjerministrs Zorans Zaevs otrdien norādīja, ka vienošanās paver ceļu uz iestāšanos NATO. "Mēs uzskatām, ka Maķedonija saņems uzaicinājumu kļūt par NATO 30.dalībvalsti tās samitā 12.jūlijā," pavēstīja Zaevs.

Atēnas uzskata, ka kaimiņvalsts, sevi dēvējot par Maķedoniju, izsaka teritoriālās pretenzijas uz Grieķijas ziemeļu provinci, kas arī tiek saukta par Maķedoniju.

Strīds par Maķedonijas nosaukumu pastāv kopš 1991.gada, kad Maķedonija pasludināja neatkarību no Dienvidslāvijas, un ir saindējis kaimiņattiecības ar Grieķiju.

Šī strīda dēļ Grieķija bloķējusi Maķedonijas centienus iestāties Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

Grieķija un ES atzīst šo valsti kā Bijušo Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju (FYROM), un ar šo pagaidu nosaukumu tā arī tika uzņemta ANO.