Demonstranti bloķēja Erevānas centra ielas, sekojot opozīcijas līdera Nikola Pašinjana aicinājumam armēņiem rīkot protestus, lai nepieļautu Sargsjana iecelšanu par premjeru.

"Armēnijā notiek kaut kas nepieredzēts - tā pati persona vēlas kļūt par valsts līderi trešo reizi," paziņoja Pašinjans. "Mēs nevaram ļaut tam notikt."

Pirmdien vairāki simti cilvēku apsēdās vai nogūlās uz centra ielām, bloķējot ielas, kas ved uz parlamentu un universitātēm.

Sagaidāms, ka parlaments par Sargsjana iecelšanu premjerministra amatā balsos otrdien.

Armēnija ir pārgājusi uz parlamentāru pārvaldes sistēmu, ko paredz konstitūcijas grozījumi.

Opozīcija protestē pret konstitūcijas grozījumiem, jo uzskata, ka to mērķis ir saglabāt Sargsjana un viņa vadītās Republikāņu partijas varu pēc viņa prezidentūras beigām.

Serža Sargsjana ierosinātie konstitūcijas grozījumi paredz, ka Armēnijā valsts pārvaldi turpmāk vadīs premjerministrs, nevis prezidents. Prezidentam būs tikai ceremoniāla loma, viņu ievēl parlaments un viņa amata termiņš būs septiņi gadi līdzšinējo piecu gadu vietā.

Opozīcija pauž viedokli, ka šīs iniciatīvas mērķis ir ļaut Sargsjanam palikt pie varas, kļūstot par premjerministru pēc viņa otrās un pēdējās prezidentūras beigām. Sargsjans pirmoreiz uzvarēja prezidenta vēlēšanās 2008. gadā, bet 2013. gadā viņš tika ievēlēts uz otru amata termiņu.