Jau vēstīts, ka Izraēla notrieca Irānas bezpilota lidaparātu, kas no Sīrijas ielidoja Izraēlas gaisa telpā, un sestdien veica uzlidojumus četriem Irānas un astoņiem Sīrijas mērķiem Sīrijas teritorijā.

Izraēlas izlūkošanas ministrs Izraels Kacs paziņoja, ka Izraēla, dodot triecienu Irānas mērķiem Sīrijā, ir nosūtījusi nepārprotamu vēstījumu Irānai, ka tā necietīs Irānas militāru nostiprināšanos tās durvju priekšā.

Pirms tam Izraēlā pēc uzlidojumiem Irānas mērķiem Sīrijā nogāzās Izraēlas iznīcinātājs, kuru sašāva Sīrijas pretgaisa aizsardzība.

Sašautais iznīcinātājs "F-16" nogāzās ielejā Izraēlas ziemeļos, abi tā piloti pēc katapultēšanās tika nogādāti slimnīcā.

ASV Valsts departamenta preses pārstāve Hetera Nauerta sestdienas vakarā paziņoja, ka Savienotās Valstis atbalsta Izraēlas suverēnās tiesības aizstāvēt sevi.

Nauerta sacīja, ka "Irānas aprēķinātā draudu saasināšana un tās ambīcijas" apdraud visu reģionu, "sākot no Jemenas līdz Libānai".

ASV aicina Irānu pārtraukt darbības, kas apdraud mieru un stabilitāti, paziņoja Nauerta, paužot bažas par situācijas saasināšanos Sīrijā.