Žurnāls latviešu un angļu valodā bez maksas pieejams kultūras un sabiedriskās iestādēs, skolās un bibliotēkās. "Nolēmuši savas valsts simtgadi svinēt visu gadu, nevis tikai vienu dienu, mēs esam uzdāvinājuši sev lielisku iespēju – ieraudzīt valsts jēdzienā kaut ko vairāk par simbolu, kas ierakstīts kalendārā, karogā vai pasaules kartē," ievadslejā "Būt kopā ar savu valsti" raksta "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Žurnālā "Simtgade" tāpat kā iepriekš būs atrodams aktuālā ceturkšņa notikumu kalendārs un gaidāmo spilgtāko kultūras notikumu TOP 10. Par nopietnām tēmām šoreiz rakstījuši politologs Ivars Ījabs, risinot jautājumu par pilsonisku sabiedrību Latvijā, un pētnieks Ksavjē Lands, apskatot klimata pārmaiņu problemātiku. Numura intervijās notiek sarunas ar Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu programmas vadītāju Aiju Tūnu par iniciatīvu "Latvijas skolas soma", kā arī ar pētnieku un filozofu Tomu Ķenci par dokumentālo filmu "Baltu ciltis" un Latvijas vēsturi. Par leģendāro Rolanda Kalniņa filmu "Četri balti krekli" uzrakstījusi teātra kritiķe Lauma Mellēna-Bartkeviča, bet zaļumbaļļu tradīcijas izpētījusi folkloriste Ieva Vītola. Dizaina domātāja Jeļena Solovjova apraksta Latvijas stārtapus simtgades garumā, bet literāts Aivars Madris atradis 100 gadus vecu avīzes rakstu par denaturētā spirta kaitīgumu un izpētījis nacionālās dzeršanas īpatnības.

No svaigākās daiļliteratūra šoreiz piedāvāts Henrika Eliasa Zēgnera dzejolis un Ulda Rudaka feļetons "Labākā valsts pasaulē". Mākslas sadaļa priecēs ar Māra Bišofa zīmējumu ciklu "Dziesmu un deju svētki".

Žurnāls bez maksas latviešu un arī angļu valodā būs pieejams Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kultūras un sabiedriskās iestādēs, skolās. Žurnālu saņems un tas būs pieejams ikvienā Latvijas bibliotēkā. To iespējams arī lejuplādēt digitālā formātā.

Žurnālu "Simtgade" sagatavo interneta žurnāla "Satori" redakcija un izdod biedrība "Ascendum" ar Latvijas valsts Simtgades programmas līdzfinansējumu. Dizainu veidojis mākslinieks Kārlis Dovnorovičs "You Made My Day", fotogrāfijas piedāvā Ģirts Raģelis, Vika Eksta, ilustrācijas zīmējuši Mārtiņš Zutis, Agnese Tauriņa.