Foto: F64

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 11. decembrī, vienojusies vērsties pie Izglītības, kultūras un zinātnes ministrijas (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), aicinot tuvākajā laikā rast risinājumu, kā pagarināt pārejas periodu internātskolu finansēšanai, lai nodrošinātu to darbības uzturēšanai nepieciešamos līdzekļus, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

"Internātskolas šobrīd atrodas ļoti sarežģītā situācijā. Valsts finansējums to uzturēšanas izdevumu segšanai nākamgad nav paredzēts, nododot šo funkciju pašvaldību pārziņā, taču pašvaldības signalizē, ka nespēj nodrošināt līdzekļus nepieciešamajā apmērā. Ministrijām steidzami jārod veids, kā atrisināt šo problēmu, iespējams, pagarinot jau šogad piemēroto pārejas periodu, jo šī problēma aizvien nav atrisināta," uzsvēris Izglītības komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Darba kārtībā nav jautājums par internātskolu slēgšanu. Jautājums ir par to, kā pēc iespējas labāk un efektīvāk izmantot valsts līdzekļus, lai skolēniem garantētu pēc iespējas piemērotākas izglītības un sociālās integrācijas iespējas, akcentējis komisijas vadītājs.

Šogad internātskolu finansēšanai tika noteikts pārejas periods, kurā valsts daļēji iesaistās internātskolu uzturēšanas izdevumu segšanā, nodrošinot līdzekļus, vadoties pēc internātskolā uzņemto bāreņu, maznodrošināto izglītojamo skaita.

Kā deputātus informēja IZM pārstāvji, šajā mācību gadā internātskolās mācās 1325 izglītojamie, to vidū 691 bērns ir maznodrošināts vai bārenis.

Sēdē izskanējuši atšķirīgi viedokļi par piemērotāko risinājumu. Daļa pārstāvju iestājušies pret internātskolām, akcentējot, ka tās veicina dziļāku bērnu sociālo izstumtību, kamēr citi uzsvēruši internātskolu sociālo funkciju, tādējādi palīdzot bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm.

Jau ziņots, ka pērnā gada beigās koalīcijas partneri piekrita Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) rosinājumam nākamgad daļēji turpināt internātskolu finansēšanu no valsts budžeta. Tā brīža ZZS Saeima frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis skaidroja, ka šāds risinājums tiktu ieviests uz vienu gadu. Plānots, ka finansējuma apjoms būs atkarīgs no mazturīgo ģimeņu bērnu skaita skolā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!