Foto: DELFI
Jau piektdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kurā varētu būt balsojums par uzticības izteikšanu Alda Gobzema ("KPV LV") izveidotajam Ministru kabinetam, liecina politiķa teiktais intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu''.

"Ņemot vērā manu piedāvājumu, kādu es šodien izteicu politiskajām organizācijām, es domāju, ka mēs paspēsim visus jautājumus izrisināt. Es redzu potenciālu iespējamību, ka šo piektdien es lūgšu likt uz balsošanu Saeimā ārkārtas sēdē [savu piedāvāto Ministru kabinetu]," uzsvēra "KPV LV" līderis.

"Pirmās nedēļas lēnais sarunu temps, faktiski, pirmajā nedēļā es pats personīgi sarunās ņēmu vairāk tādu novērotāja pozīciju, moderators lielākoties bija mans kolēģis Atis Zakatistovs," pauda Gobzems. "Vispirms jāiepazīstas, jāsajūt partneris."

"KPV LV" līderis pauda atkārtotu pārliecību, ka viņa veidotā valdība piektdien Saeimas ārkārtas sēdē tiks apstiprināta.

Vaicāts, vai gadījumā viņa izveidoto Ministru kabinetu neapstiprinās ar partijas "Saskaņa" balsīm, Gobzems norādīja, ka nevar nevienam aizliegt vai uzspiest balsot par sevis veidotu valdību.

"Es nevaru ne uzspiest, arī sadarbības partneriem es nevaru uzspiest un piespiest to darīt, es arī nevaru aizliegt kādam to. Arī "Attīstībai/Par!". Es viņus aicinu atbalstīt valdību. Es domāju, ka šī brīža situācijā, kad viņiem ir piemeties valdības gāzēja vīruss, es domāju, ka atbalstot šo valdību, no tā vīrusu varbūt ir iespējams tikt nedaudz arī vaļā," intervijā pauda Gobzems.

Vienlaikus Gobzems uzsvēra, ka ar 64 – "KPV LV", Zaļo zemnieku savienības, Nacionālās apvienības, Jaunā konservatīvās partijas un "Jaunās Vienotības – balsīm ir pietiekami.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka par Ministru kabineta sastādīšanu Valsts prezidenta aicinātais premjera amata kandidāts ziņo Saeimas priekšsēdētājam, pievienojot deklarāciju par valdības iecerēto darbību un attiecīgu Saeimas lēmuma projektu. Ja nav priekšlikuma vai prasības par Saeimas ārkārtas sesijas vai ārkārtas sēdes sasaukšanu, prezidijs minēto ziņojumu un Saeimas lēmuma projektu iekļauj Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Pilnu interviju ar Gobzemu "Delfi TV ar Jāni Domburu'' var skatīties šeit.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka pēc vairāk nekā nedēļu garām sarunām par valdības veidošanos Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts Gobzems paziņojis, viņaprāt, piemērotākos kandidātus ministru amatiem.

Finanšu ministra amatam Gobzems vēlas nominēt "KPV LV" biedru Robertu Spruču. Kā vēlāk intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atklāja premjera amata kandidāts, otrs kandidāts šim amatam ir "KPV LV" biedrs Kaspars Ģirģens.

Ekonomikas ministrijā Gobzems kā galvu redz Jāni Reiru no "Jaunās Vienotības". Par veselības ministru virzītu Juri Jurašu (JKP), kurš, pēc viņa domām, ir spēcīgākais kandidāts, lai realizētu visas iecerētās reformas. Vadīt Satiksmes ministriju Gobzems uzticētu Tālim Linkaitim (JKP), savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizēt varētu Raivis Dzintars (NA) vai Rihards Kols.

Kā labklājības ministru Gobzems saredz Imantu Parādnieku (NA). Izglītības ministres amatā varētu stāties JKP pārstāve Dagmāra Beitnere-Le Galla, Aizsardzības ministriju turpinātu vadīt Raimonds Bergmanis (ZZS). Ārlietu ministra amatam Gobzems virzītu Edgaru Rinkēviču, savukārt iekšlietu ministra amatā, viņaprāt, iederētos Ralfs Nemiro ("KPV LV").

Tieslietu ministra amatam Gobzems vēl nevar izlemt starp JKP pārstāvjiem Jāni Bordānu un Jutu Strīķi. Kultūras ministres amatā paliktu līdzšinējā ministre Dace Melbārde (NA).

Septītajās "KPV LV" līdera vadītajās sarunās piedalījās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Jaunā konservatīvā partija (JKP) un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) un "Jaunās Vienotības" pārstāvji.

Ziņots, ka partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par".

Pēc Gobzema paziņojuma ZZS, kā arī NA līderi portālam "Delfi" apliecināja, ka turpinās piedalīties Gobzema vadītajās sarunās. Arī JKP apliecināja, ka sarunās piedalīsies, taču aicinās no tām izslēgt ZZS. Arī "Jaunā Vienotība" pauda, ka turpinās piedalīties sarunās, taču tikšanās laikā lūgs Gobzemam atbildēt uz vairākiem jautājumiem.

Savukārt partiju apvienība "Attīstībai/Par!" bija ļoti kritiska par Gobzema sperto soli. Partiju apvienības ieskatā, piepildās politiskā spēka jau pirms vēlēšanām izteiktās bažas par Gobzema saistību ar cilvēkiem, kuri skatās Krievijas virzienā un ir ieinteresēti situācijas destabilizēšanā Latvijā.

"Attīstībai/Par!" uzskata, ka Gobzems jau kādu laiku meklējis iespēju, kā izslēgt no sarunām partiju apvienību, jo ir neērts sarunu partneris.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!