Foto: F64

Sakarā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā (NMPD RRC) 2018. gada 9. novembrī izsludināto ārkārtas situāciju, Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācija (LNMSA) aicina sasaukt krīzes vadības padomi un izveidot ekspertu grupu ārkārtas situācijas risināšanai, tajā iekļaujot arī LNMSA pārstāvjus, portālu "Delfi" informē LNMSA prezidents Rafaels Ciekurs.

LNMSA atgādina, ka izveidojusies situācija ir jāuztver kā nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, pat neskatoties uz to, ka NMPD RRC sola spēju nodrošināt brigāžu darbu neatliekamu saslimšanu gadījumos. Tāpat LNMSA skatījumā nevar aizmirst, ka Rīgas reģionālais centrs nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību arī valstiski svarīgākajos infrastruktūras objektos, piemēram, starptautiskā lidostā "Rīga", Rīgas ostā, Rīgas centrālā dzelzceļa stacijā u.c.

Tomēr ļoti būtisks ir fakts, uzsver LNMSA, ka tuvojas valsts svētku laiks, kad Rīgas reģionā palielināsies ārzemju viesu skaits, Rīgas centrā par godu svētkiem būs vairāki pasākumi, kuros pulcēsies lielas masas un tajās ir nepieciešams nodrošināt neatliekamo palīdzību.

Jau ziņots, ka Ministru kabineta komiteja pirmdien, 12. novembrī, skatīs jautājumu par izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju NMPD RRC. Savukārt pirmdien, 12. novembrī no rīta veselības ministre Anda Čakša (ZZS) tiksies ar NMPD vadītāju Lieni Cipuli, un pēc tam šo jautājumu plānots pārrunāt Ministru kabineta komitejā.

Vēstīts, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Cipule, patlaban dienestā notiek "masveida mediķu aizplūšana", kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule norādīja, ka situācijas risināšanai pastiprināta uzmanība tiks pievērsta brigāžu darba plānošanai un izsaukumu šķirošanai, kas iedzīvotājiem nozīmēs biežākus atteikumus gadījumos, kad nebūs apdraudēta cilvēka dzīvība.

Pēc Cipules teiktā, patlaban plānots runāt ar Veselības ministriju (VM) un Ministru kabinetu, lai meklētu problēmas risinājumus. Dienests rādītājus un datus par savu darbu iesniegs gan VM, gan valdībā.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukties, ka palīdzība neatliekamos gadījumos netiks sniegta, jo dienests darbu turpinās ierastajā ritmā, proti, dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos palīdzība viennozīmīgi tikšot nodrošināta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!