"Mēs atjaunojam sava laikmeta zīmes, un mēs atjaunojam to, kas mums ir svarīgs. Šodien esam pie atjaunotā pieminekļa 1991. gada barikāžu piemiņai," klātesošajiem, atklājot barikāžu piemiņas zīmi, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Simboliski, ka piemineklis ir veidots kā ugunskurs, un mēs barikāžu piemiņu glabājam un godinām, katru gadu tepat pie parlamenta iededzot dzīvu ugunskuru, pie kura aicinām barikāžu dalībniekus un aculieciniekus vēlreiz izdzīvot tā laika notikumus. Tā ir šodiena un vēsture, un tās ir laikmeta zīmes mūsu pilsētas sejā, klāstīja Mūrniece.

"Ejot gar šo piemiņas vietu, vienmēr izlasīsim to, kas uz pieminekļa teikts: Dod, Dieviņ, spēku, prātu; neļauj otra vergam būt," aicināja Saeimas priekšsēdētāja.

Piemineklis barikāžu piemiņai renovēts, saglabājot tā iepriekšējo dizainu, un tagad tas atveidots jaunā materiālā – granītā.

Atjaunošanas darbus veica akmeņkaļi Ivars un Sergejs Feldbergi.

Barikāžu piemiņas zīme vietā, kur no betona blokiem un akmens bluķiem 1991. gada janvārī uzceltā barikāde šķērsoja Jēkaba ielu un sargāja pieeju Saeimai, tika atklāta 2007. gada 20. janvārī.