Pasākums notiks pulksten 14 Rīgas centra humanitārajā vidusskolā.

FM stāstīja, ka Simtgades loterijas vērienīgā stipendiju atbalsta programma paredz, ka, sākot no 2018 .gada, atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes labākais absolvents visu izlaiduma klašu vidū. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Patlaban pārdošanā pieejamas Simtgades loterijas trešās sērijas biļetes, uz kurām apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas jauno un daudzsološo mākslinieku darbi - Annas Pabērzas darbs "Zeme", Kristīnes Kutepovas darbs "Dabas spēks", Dāvja Ozola darbs "Pietura", Alises Bēržvades darbs "Tilts pār Daugavu" un Lauras Veļas darbs "Iebridu Brikšņos".

Tāpat nesen noslēgta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde-konkurss "Jaunie talanti Latvijas simtgadei", kur žūrijas un skatītāju balsojumā tika noskaidroti pieci laureāti, kuru darbi rotās Simtgades loterijas piekto sēriju. Laureātes ir Līva Blumfelde, Anete Kalniņa, Kristīne Rublovska, Jana Šandibina un Arta Raituma. Viņas ne tikai saņems 500 eiro autoratlīdzību, bet nākotnē arī gūs plašu publicitāti, pateicoties tautā iemīļotajai loterijai.