No rīta, kad starts tika dots 30 kilometru garajai Tautas distancei, laikapstākļi bija salīdzinoši drēgni un brīžiem smidzināja lietus, taču pēcpusdienā, uz starta stājoties viskuplāk pārstāvētās Ģimeņu distances dalībniekiem, jau spīdēja saule.

Ģimeņu distance pulcēja visdažādākā gada gājuma ļaudis - sākot no pavisam maziem bērniem velosēdeklīšos, beidzot ar senioriem.

Daudzu dalībnieku apģērbu rotāja Latvijas nacionālie simboli. Vairākas ģimenes bija sarūpējušas atraktīvus tērpus, piemēram, ietērpušās ežu kostīmos.

Jau vēstīts, ka par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 28. gadadienai Jūrmalā piektdien norisinājās par svinīgu tradīciju kļuvušais "Neatkarības dienas velobrauciens", kurā tradicionāli piedalās riteņbraukšanas entuziasti no visas Latvijas.

Kā informēja pasākuma organizatori, dalībnieki varēja startēt 30 kilometru garā Tautas distancē, kas veda cauri Jūrmalas pilsētai, 15 kilometru garajā Ģimeņu distancē, kā arī 500 metrus līdz vienu kilometru garajā Bērnu distancē.