Mārtiņdienas svinību laikā tiks atvērta Freimaņa piemiņas istaba Skolēnu Jaunrades centrā, kurā varēs ieskatīties laikā no pulksten 11.00 līdz 14.30. Aizputes vidusskolā visas dienas garumā būs apskatāma foto izstāde "Kopā ar Mārtiņu", savukārt pulksten 12:00 Aizputes Mākslas skolā tiks atklāta skolēnu zīmējumu izstāde "Dzīve kā košums".

Vienā no senajiem koka namiem pilsētas vēsturiskajā centrā darbojas "Ideju māja", un 10. novembrī tajā pulksten 13.00 pulcēsies aktīvie vietējie jaunieši, izdziedot Freimaņa dziesmas.

Aizputes Kultūras namā pulksten 13.30 tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Filma ir par Mārtiņa Freimaņa dzīvi – gan to, kuru redzēja un pazina visa Latvija, gan to, kuru Mārtiņš dzīvoja, kad skatuves gaismas tika izslēgtas.

Pulksten 15.00 dienā plānots piemiņas brīdis Misiņkalna kapsētā, kur Freimaņa atdusas vietā pieredzējušais tēlnieks un mūziķa draugs Uldis Zariņš kā simbolisku tēlu akmenī atveidojis Mārtiņa Freimaņa sirdi.

Pulksten 16.00 notiks Daigas Mazvērsītes sarakstītās biogrāfiskās grāmatas atvēršanas svētki Aizputes Kultūras namā, kur varēs satikt pašu autori un saņemt viņas autogrāfu. Par atvēršanas svētku muzikālo noformējumu gādās koris "Mūza", kuru repertuārā grupas "Tumsa" daiļrade ir jau daudzus gadus.

Līdztekus Mārtiņdienas pasākumiem Aizputē visu dienu skanēs Mārtiņa Freimaņa mūzika, bet 10. novembra kulminācija būs koncerts "Mans draugs Mārtiņš Freimanis", kas šoruden ar izpārdotām koncertzālēm apceļo visu Latviju. Koncerts sāksies pulksten 19.00 Aizputes novada sporta centrā "Lejaskurzeme", un tajā ar Freimaņa dziesmām visus sanākušos priecēs Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Madara Grēgere, Katrīna Bindere, Gatis Mūrnieks, Ivo Fomins, grupas "Līvi", "Z-Scars", "Refleksija", Zintis Žvarts un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un pasākuma norises vietā.

Turnejas organizatori "Micrec PM", "Mārtiņa Freimaņa fonds" un mūziķi sadarbojas ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību – vācot ziedojumus, atbalstīt neārstējami slimu bērnu aprūpes centra "Sapņu tilti" celtniecību. Pēc koncerta noslēguma pulksten 22.00 norisināsies Gaismas gājiens, kas sāksies Aizputes Sporta centrā un virzīsies uz Tebras upi pāri "Sapņu tiltiem", simboliski iezīmējot projekta virsmērķi. Ikviens aicināts ierasties ar savām svecītēm vai lāpām, bet nepieciešamības gadījumā tās varēs saņemt arī gājiena sākumpunktā.