"Cabaret Siberia" ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums – muzikāls stāsts par diviem populāriem brīvvalsts laika kabarē māksliniekiem, kuri 1941. gada 14. jūnijā tiek izsūtīti lopu vagonos uz Sibīriju. Viņu ceļojums tiek skatīts neparastā leņķī: izrāde sastāv no 10 kabarē numuriem, kuros abi izsūtītie baisajos apstākļos gan meža izstrādē, gan zvejā, gan tālo Ziemeļu raktuvēs pūlas izdzīvot, saglabājot savus ideālus. Izrādes librets veidots, balstoties arī uz režisora Oļģerta Krodera atmiņām par savu izsūtījuma laiku un apstākļiem. "Cabaret Siberia" pirmizrāde notika 6. martā Tallinas Baltijas stacijas Uzgaidāmajā zālē, tā ir guvusi lielu skatītāju ievērību, kā arī cildinošas kritikas atsauksmes.

"Aktieri spēlē trīs dažādos stilos – kabarē, klaunāde un drāma, un visos viņi ir teicami. Izrādes forma un saturs ir tik unikāli, ka es ik pa brīdim spēju vien izsaukties: ohhh! un ahhh!..." raksta kritiķis Veiko Merka (Veiko Märka, Sirp, Igaunija.)

Teātris TT Sibīrijas izsūtījumu tēmai pievērsies jau otrreiz – iestudējums "Pieskaries baltajam lācim!" ilgstoši tika izrādīts Latvijas Okupācijas muzejā, kā arī ierakstīts LTV. Atšķirībā no tā "Cabaret Siberia" risināts spilgtā kabarē žanrā, kas ir tuvs Igaunijas teātrim "Piip ja Tuut Teater", atbilst igauņu teātra uzstādījumiem un plašajām profesionālajām iespējām, turklāt tas iekļaujas abu valstu simtgažu piemiņas pasākumu kontekstā.

Izrādes autors un režisors Lauris Gundars ir jau īstenojis projektu ar "Piip ja Tuut Teater", 2016. gadā iestudējot Šekspīra "Hamletu", kas jau otrajā sezonā sasniedzis 60 izrāžu skaitu. Jaunajā projektā tiek iesaistīti tie paši radošie spēki – aktieri Haide Manamē un Tomass Tross, komponists Sīms Aimla, scenogrāfs Jānuss Lagrekills. Projektā piedalās horeogrāfe Marge Ērenbuša, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā, izrādes grafisko dizainu veidojis Klāvs Mellis.

Izrāde Dzelzceļa muzejā tiks spēlēta igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Tajā piedalās "Paradīzes orķestris" izrādes komponista Sīma Aimlas vadībā.

Represētajiem, uzrādot represētās personas apliecību "Biļešu paradīzes" kasēs – bezmaksas ielūgumi.