Jau no pulksten 14, sadarbībā ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, notiks plenērs "Mana jūra", kur ikviens varēs piedalīties jūras ainavu gleznošanā. Līdztekus notiks arī tematiskas radošās darbnīcas bērniem.

No pulksten 18 visi interesenti aicināti uz diskusiju par Baltijas jūras ilgtspēju kopā ar vides žurnālistu Sandiju Semjonovu, saldūdens bioloģi Loretu Urtāni, Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošo pētnieci Solvitu Strāķi un Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Elzu Ozoliņu.

Savukārt pulksten 19 dzeju par jūras tematiku lasīs autori Andris Petrovs, Arvīds Ulme, Agita Draguna, Amanda Aizpuriete un Valdis Aleksandrovs, muzicēs dziesminiece Silvija Silava.

"Senās Uguns nakts" kulminācija gaidāma pulksten 20.00, kad Vakarbuļļu pludmalē tiks iedegti ugunskuri, bet uz lielās skatuves sāksies vakara koncerts. Tajā muzicēs Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris diriģenta Boļeslava Voļaka vadībā, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas simfoniskais orķestris un Mākslinieciskās jaunrades centra "Praktiskās estētikas skola" jauktais koris "Anima" diriģenta Jēkaba Jančevska vadībā, kā arī Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops.

Līdz ar koncerta izskaņu, no pulksten 22 līdz 23 muzicēšana turpināsies pie "Dziesmu ugunskura" kopā ar dziesminiekiem Arni Miltiņu, Laimu Miltiņu, Uldi Ozolu, Matīsu Ozolu un Intu Pauļuku.

"Senās uguns nakts" pasākums apmeklētājiem ir bez maksas. Pasākums iekļauts Latvijas valsts simtgades nacionālajā pasākumu plānā.