Gliemeži neesot izvēlēti nejauši – tie simbolizē lēno muzeja tapšanas gaitu. Šīs videi draudzīgās instalācijas mērķis ir ne tikai iepriecināt rīdziniekus un pilsētas viesus, bet arī likt apstāties, iedziļināties un padomāt. It īpaši aktuāli tas ir šobrīd, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, skaidro "Ascendum".

Projekta "Gliemeži" īstenotājs ir sabiedriskā iniciatīva "Mākslai vajag telpu", kas aizsākta ar mērķi panākt Laikmetīgās mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā.

Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, kā arī viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Šobrīd "Mākslai vajag telpu" ir uzsākusi kampaņu masu medijos, kuras mērķis ir sabiedriskajā dienaskārtībā aktualizēt diskusiju par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Paralēli notiek kampaņa sociālajos tīkos, darbs pie ekonomiskā pamatojuma pētījuma veikšanas, kā arī norit sagatavošanas darbi vairāku citu instalāciju izveidei.

Sabiedriskās iniciatīvas grupa "Mākslai vajag telpu" nosūtījusi Latvijas Republikas Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai deklarāciju par Laikmetīgās mākslas muzeja izveides nepieciešamību. Šo deklarāciju ir parakstījuši daudzi sabiedrībā pazīstami kultūras darbinieki, tai skaitā – Vestards Šimkus, Ilmārs Šlāpins, Andis Sīlis, Zaiga Gaile, Andrejs Žagars, Gļebs Panteļejevs, Imants Lancmanis, Helēna Demakova, Arturs Maskats, Edgars Vērpe un citi.

Mākslas projektu finansiāli atbalsta vietējie uzņēmēji, kas labprāt atsaucās aicinājumam sniegt savu ieguldījumu ne tikai Latvijas galvaspilsētas izdaiļošanā, bet arī valsts ilgtermiņa attīstības veicināšanā.

Tiem, kas vēlas atbalstīt Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, ir iespēja parakstīt deklarāciju šeit.