Vistas sacepuma gatavošanai noderēs jebkāda vistas gaļa. Ja vēlies, vari izmantot pat visu vistu, iepriekš to novārot – pēcāk no kauliem atdalīto gaļu varēsi izmantot sacepumā, bet no buljona pagatavot gardu un veselīgu vistas zupiņu, kas palīdzēs cīnīties ar saaukstēšanos un citām nepatīkamām rudens sezonas blaknēm.

Tā kā vistas vārīšana ir visai laikietilpīgs process, tad pie sacepuma tiksi ātrāk, izmantojot gabaliņos sagrieztu vistas fileju vai atkaulotus vistu šķiņķīšus bez ādas. Tos pirms likšanas cepamajā traukā pāris minūtes apvāri verdošā ūdenī vai arī apcep pannā sakarsētā taukvielā. Ir receptes, kas paredz izmantot arī iepriekš termiski neapstrādātus gaļas gabaliņus, bet, lai tie pagatavotos ātrāk, iepriekš tos saplacini, viegli paklapējot ar gaļas āmuru.

Lielisks veids, kā paātrināt sacepuma tapšanas procesu, pie viena arī piešķirot ēdienam īpaši kārdinošas garšas nianses, ir kūpinātas, žāvētas vai grilētas vistas gaļas izmantošana. Šim mērķim noderēs arī pāri palikušie šašlika gabaliņi.

Sacepuma pamatmasai vari izmantot, ko vien sirds kāro – gan kabačus, burkānus, kartupeļus, tomātus, sviesta pupiņas un citus dārza labumus, gan iepriekš novārītus makaronus, griķus vai rīsus.

Kad pannā kārtām salikta gaļa un pārējās sastāvdaļas, sulīgumam viss papildināts ar saldo krējumu vai, piemēram, krēmīgu sēņu mērci, atliek tikai izdomāt, ar ko pārklāt šo kulināro mākslas darbu. Visbiežāk šim mērķim tiek izmantots siera un olu maisījums, kas cepoties veido tīkami zeltainu garoziņu, bet arī liekot lietā filo mīklu vai atkausētu kārtainās mīklas plāksni, iegūsi kraukšķīgu, gaisīgu un ļoti aromātisku vistas sacepuma "kažociņu".

Lai labi garšo!

Vistas filejas un kabaču kārtainais sacepums

Lasīt vairāk

Makaronu un vistas gaļas sacepums ar mocarellu

Lasīt vairāk

Vistas gaļas un puravu sacepums ar filo mīklas virskārtu

Lasīt vairāk

Ātrais cāļa, dārzeņu un kartupeļu sacepums

Lasīt vairāk

Vistas un šampinjonu sacepums ar sieru

Lasīt vairāk

Griķu sacepums ar vistas fileju un sēnēm

Lasīt vairāk

Vistas sacepums ar kārtainās mīklas vāciņu

Lasīt vairāk

Vistas un puravu pīrāgs - sacepums

Lasīt vairāk

Vistas sacepums ar pupām spāņu gaumē

Lasīt vairāk

Kartupeļu sacepums ar selerijas sakni un kūpinātu vistu

Lasīt vairāk