Latvijas U-19 puišu futbola izlase otrdien, pateicoties Raivja Ķirša vārtu guvumam mača izskaņā, ar neizšķirtu sāka 2019. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas ciklu.

Latvijas komanda ar rezultātu 1:1 (0:1) spēlēja neizšķirti ar Krievijas valstsvienību.

Vienīgos vārtus Latvijas komanda zaudēja 36.minūtē, kad ar precīzu sitienu izcēlās Gamids Agalarovs. Ilgu laiku rezultāts bija nemainīgs, un krievi bija tuvu panākumam, tomēr otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Ķiršs izrāva Latvijas komandai neizšķirtu.

Pašlaik kvalifikācijas 11. grupā visām komandām ir pa vienam punktam, jo vēl citas šīs apakšgrupas dalībnieces Kipra un Melnkalne otrdien spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0).

Latvijas U-19 jauniešu futbola izlase (2000. gadā dzimušie spēlētāji) Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas spēles aizvadīs līdz nākamajai pirmdienai Kiprā.

Piektdien Latvijas komandai paredzēta cīņa pret Melnkalni, bet trešo spēli pret Kipru latvieši aizvadīs nākamajā pirmdienā. Nākamajā posmā jeb elites iekļūs apakšgrupas divas labākās komandas.

Seši no 20 Latvijas izlases kandidātiem spēlē ārvalstu klubu sistēmās. Ārzemēs futbola zinības apgūst vārtsargs Rūdolfs Oskars Soloha (Notingemas "Forest", Anglija), aizsargi Deivids Titovs ("Brentford", Anglija) un Roberts Veips ("Sampdoria", Itālija), kā arī pussargi Bogdans Samoilovs ("Koln", Vācija), Dmitrijs Zeļeņkovs ("Empoli", Itālija) un Čebrails Makreckis (Leverkūzenes "Bayer", Vācija).

Jūnijā Latvijas valstsvienība triumfēja Baltijas kausa izcīņā, bet martā U-19 izlase šī gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas apakšgrupā trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras, taču palika otrajā vietā un finālturnīrā neiekļuva. Rudenī komandas sastāvs piedzīvojis ievērojamas pārmaiņas, un vairāki puiši izcīnījuši vietu U-21 valstsvienībā.

Tādējādi U-19 izlase kļuva par pirmo jaunatnes valstsvienību no Latvijas, kas elites kvalifikācijas turnīru noslēdza otrajā vietā savā grupā. Tik augstu neviena jauniešu izlase vēl nekad nebija tikusi.

Latvijas U-19 futbola izlases kandidātu saraksts Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu spēlēm:

vārtsargi - Rūdolfs Oskars Soloha (Notingemas "Forest", Anglija), Frenks Dāvids Orols ("RTU/Skonto");

aizsargi - Deivids Titovs ("Brentford", Anglija"), Emīls Birka, Iļja Korotkovs (abi - "Metta/LU"), Roberts Veips ("Sampdoria", Itālija), Artūrs Ļotčikovs ("Ventspils"), Kristers Tobers, Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris (abi - "Liepāja/Mogo");

pussargi - Bogdans Samoilovs ("Koln", Vācija), Dmitrijs Zeļenkovs ("Empoli", Itālija), Rihards Ozoliņš, Renārs Varslavāns (abi - "Metta/LU"), Raivis Ķiršs, Maksims Toņiševs (abi - RFS), Krišs Andersons ("RTU/Skonto Academy"), Čebrails Makreckis (Leverkūzenes "Bayer 04");

uzbrucēji - Raens Tālbergs ("Ventspils"), Viktors Ziemelis ("Liepāja/Mogo"), Kristers Lūsiņš ("Valmiera Glass/ViA").