Zaudējumu Turcijas basketbola augstākās līgas mačā svētdien piedzīvoja Žaņa Peinera pārstāvētā Stambulas "Dariššafaka Tekfen".

Stambulas komanda viesos ar 84:100 (23:20, 19:22, 28:24, 14:34) piekāpās Karšijakas "Pinar", vietējā čempionātā ciešot jau ceturto zaudējumu piecās spēlēs.

"Dariššafaka Tekfen" basketbolisti katastrofāli nospēlēja noslēdzošajā ceturtdaļā. Pirms tās viņi vēl atradās vadībā ar 70:66, tomēr ātri vien "Pinar" pārņēma iniciatīvu un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. Viesi ceturto ceturtdaļu pamanījās zaudēt ar 20 punktu pārsvaru.

Peiners šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un 51 sekundi, kuras laikā guva sešus punktus. Viņš grozā raidīja divus no trim divpunktniekiem un abus "sodiņus", kamēr visi trīs trejači lidoja grozam secen.

Tāpat Latvijas basketbolista kontā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

"Pinar" sastāvā 22 punktus iemeta Ērvings Volkers.

Ar vienu uzvaru piecos mačos "Dariššafaka Tekfen" komanda Turcijas čempionāta kopvērtējumā ir tikai 12. pozīcijā, kamēr līdere Stambulas "Fenerbahce" guvusi uzvaras visās piecās spēlēs. Labākās astoņas komandas regulārajā čempionātā nodrošinās dalību izslēgšanas spēlēs.

Pašlaik 28 gadus vecais Peiners Stambulas vienības rindas papildināja jūnijā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

Iepriekšējo sezonu Peiners pavadīja Lietuvas klubā Panevēžas "Lietkabelis", kur bija viens no vienības līderiem un izpelnījās interesi no citām komandām Vācijā, VTB Vienotajā līgā un Turcijā.

"Dariššafaka" iepriekšējā sezonā triumfēja ULEB Eirokausā, izcīnot tiesības šajā sezonā startēt ULEB Eirolīgā. Savukārt Turcijas čempionātā "Dariššafaka" regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, bet "play-off" apstājās ceturtdaļfinālā, kur atzina Stambulas "Anadolu Efes" pārākumu.