Latvijas čempiones basketbolā "TTT Rīga" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra trešās kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 56:68 (12:18, 20:9, 10:24, 14:17) piekāpās Aijas Putniņas pārstāvētajai Spānijas čempionvienībai Salamankas "Perfumerias Avenida".

"TTT Rīga" rindās pirmajā puslaikā rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Kristīne Vītola, vēl 14 punkti Šejas Pedijas kontā.

Aiga Putniņa pretinieku komandā laukumā pavadīja sešas minūtes un 38 sekundes un atzīmējās ar sešiem punktiem. Rezultatīvākās "Perfumerias Avenida" rindās bija Silvija Domingesa ar 16 punktiem un Ērika de Susa ar 12 punktiem.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja mazrezultatīvi, lielākoties vadībā atrodoties viešņām, kuras vairākkārt bija četru punktu attālumā, bet spēles pirmo nogriezni noslēdza ar sešu punktu handikapu (18:12). Otrajā ceturtdaļā, pateicoties Šejas Pedijas un Ievas Pulveres trejačiem, pretinieču pārsvars tika sadeldēts līdz diviem punktiem.

Turpinājumā precīza bija arī Kristīne Vītola un tālmetienu pievienoja Kate Krēsliņa, bet punktu 13:0 izrāvienam pielika Pedija, kura panāca jau 30:25. Līdz ceturtdaļas beigām komandas apmainījās vēl gūtiem punktiem, "TTT Rīga" basketbolistēm pārtraukumā dodoties ar piecu punktu pārsvaru (32:27).

Tiesa, otrā puslaika pirmās septiņas minūtes mājiniecēm bija nesekmīgas, jo šajā laikā tika realizēts tikai viens metiens, kā rezultātā "TTT Rīga" nonāca iedzinējos ar deviņiem punktiem (34:43), ar tādu pašu starpību zaudējot pēc trešās ceturtdaļas (42:51).

Neveiksmes metienos "TTT Rīga" basketbolistes vajāja arī ceturtās ceturtdaļas sākumā, kā dēļ pretinieču pārsvars sasniedza jau 18 punktus (62:44). Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas komanda veica astoņu punkti izrāvienu, bet ar to nebija gana un tika ciests zaudējums ar rezultātu 56:68.

Rīdzinieces FIBA Eirolīgā šosezon trīs mačos guvušas vienu uzvaru.

Vēl šodien B apakšgrupā Krievijas grands Kurskas "Dinamo" viesos ar rezultātu 73:67 (19:20, 20:14, 12:19, 22:13) pārspēja Grieķijas klubu Pirejas "Olympiacos", Turcijas vienība Stambulas "Fenerbahce" savu skatītāju priekšā ar 69:67 (20:18, 14:21, 17:9, 18:19) apspēlēja Ungārijas komandu Šopronas "Uniqa" un "Flammes Carolo" Francijā ar 90:79 (23:15, 21:24, 28:20, 18:20) uzveica "Hatay" basketbolistes no Turcijas.

B apakšgrupā trīs uzvaras trīs spēlēs izcīnījusi "Dinamo", pa divām uzvarām ir "Flammes Carolo", "Perfumerias Avenida" un "Fenerbahce" komandām, pie vienas uzvaras tikušas "TTT Rīga", "Hatay", un "Uniqa" basketbolistes, kamēr trīs zaudējumus cietusi "Olympiakos" vienība.

Eirolīgas A grupā cīnās Jekaterinburgas UGMK, "Nadežda"/"Čukurova" (abas - Krievija), Prāgas ZVVZ USKA (Čehija), "Bourges Basket" (Francija), Brenas "Etixx Mithra Castors" (Beļģija), Skio "Familia" (Itālija), Polkovices CCC (Polija) un ESBVA (Francija).