Latvijas hokeja izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins otrdien demonstrēja teicamu sniegumu pirmajā Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas astotdaļfināla spēlē.

Merzļikina pārstāvētā Šveices čempione "Lugano" otrdien savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) ar šī turnīra titulētāko komandu Gēteborgas "Frolunda Indians" no Zviedrijas, kura četru sezonu laikā šajās sacensībās triumfējusi divreiz.

Latvijas vārtsargs šajā mačā atvairīja 39 no 40 pretinieku metieniem. Salīdzinājumā "Lugano" komandas hokejisti pa viesu vārtiem izpildīja tikai 22 metienus.

Abas komandas ar vārtu guvumiem apmainījās otrajā trešdaļā, kad vispirms "Frolunda Indians" vienību vadībā 26.minūtē izvirzīja Patriks Vesterholms, bet mājinieku neizšķirtu panāca 39.minūtē, kad izcēlās Henriks Hāpala.

Ceturtdaļfinālā iekļūs vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā. Abu komandu atbildes mačs notiks 20.novembrī.

Šī pāra uzvarētāja ceturtdaļfinālā spēkosies ar Somijas kluba Tamperes "Tappara" un Čehijas komandas Brno "Kometa" dueļa uzvarētāju. Pirmajā mačā otrdien uzvaru savā laukumā ar 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) guva "Kometa" hokejisti.

Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos noteiks divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekš IIHF Čempionu līgas grupu turnīru nepārvarēja Latvijas uzbrucēja Māra Bičevska un aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā čehu komanda Hradeckrālovas "Mountfield", kā arī uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā šīs pašas valsts vienība Tršinecas "Ocelārži".

IIHF Čempionu līgas pirmajā sezonā pirms trim gadiem uzvarēja Zviedrijas komanda "Lulea", pēc tam nākamajos divos turnīros triumfēja "Frolunda Indians", bet šogad trofeju ieguva Jiveskiles JYP no Somijas.

Aizvadītās sezonas finālā somu vienība Jiveskiles JYP ar rezultātu 2:0 apspēlēja Vekšes "Lakers" no Zviedrijas.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.