Titulētās ASV basketbolistes sestdien Tenerifē ar 93:77 (21:26, 19:13, 33:18, 20:20) uzvarēja Beļģiju, sasniedzot Pasaules kausa izcīņas finālu, kur tiksies ar Austrāliju, kas savukārt ar 72:66 (23:15, 11:20, 16:23, 22:8) pārspēja mājinieci Spāniju.

ASV un Beļģijas izlašu spēles sākums bija sīvs, pēc puslaika amerikānietēm esot vadībā tikai ar 40:39. Savukārt trešajā ceturtdaļā, rezultātam esot neizšķirtam 52:52, ASV veica izrāvienu 21:5, pēc tam bez problēmām saglabājot vadību.

Uzvarētājām Diāna Taurasi guva 26, bet Brianna Stjuarte 20 punktus, kamēr Beļģijas izlasē ar 23 punktiem izcēlās Emma Mēsemane.

Amerikānietes šo sacensību finālā spēlēs 11.reizi un trešo reizi pēc kārtas. ASV basketbolistes trijniekā bijušas katrā Pasaules kausā kopš 1979.gada, pēdējos desmit turnīros izcīnot septiņus zeltus, vienu sudrabu un divas bronzas. Tāpat amerikānietes desmit olimpiskajās spēlēs, kurās piedalījušās, tikušas pie astoņiem zeltiem, viena sudraba un vienas bronzas.

Tikmēr Austrālijas un Spānijas izlašu spēlē teicams sākums izdevās zaļā kontinenta pārstāvēm, kuras panāca 21:6 savā labā. Spānietes gan ātri atspēlējās un pēc puslaika jau bija vadībā ar 35:34, bet pirms pēdējās ceturtdaļas mājiniecēm bija astoņu punktu pārsvars 58:50.

Noslēdzošo spēles daļu Austrālija sāka ar deviņiem punktiem pēc kārtas, Spānija gan vēl atguva vadību 64:61, taču beigās labākas bija austrālietes.

Uzvarētājām izcila bija komandas līdere Elizabete Kembedža, kura guva 33 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, kamēr spānietēm Astū Ndūra guva 17, bet Alva Torensa 15 punktus.

Austrālija Pasaules kausa finālā spēlēs vien otro reizi, cenšoties atkārtot 2006.gada panākumu, kad Austrālijas basketbolistes kļuva par pasaules čempionēm. Pirms četriem gadiem austrālietes Pasaules kausā palika trešās.

Tikmēr sestdien cīņā par 5.-8.vietu Francija ar 84:62 (18:20, 22:14, 23:10, 21:18) sagrāva Nigēriju, bet Ķīna ar 76:71 (16:19, 18:29, 24:14, 18:9) pārspēja Kanādu.

Līdz ar to svētdien par piekto vietu spēlēs Francija un Ķīna, bet par septīto Kanāda un Nīgērija.

Jau ziņots, ka Latvijas izlases basketbolistes, debitējot šāda līmeņa turnīrā, neizkļuva no savas apakšgrupas, jo piedzīvoja trīs zaudējumus trīs spēlēs. Mārtiņa Zībarta trenētā komanda ar 61:64 zaudēja Ķīnai, tad ar 69:70 atzina Senegālas pārākumu, kā arī ar 76:102 kapitulēja ASV izlasei. Lai tiktu izslēgšanas spēlēs, Latvijas izlasei vajadzēja tikt starp grupas trim labākajām komandām.

Pasaules kausa izcīņa Tenerifē noslēgsies svētdien.