Turcijā sācies UCI 2.2 kategorijas trīs dienu velobrauciens "Tour of Black Sea". Pirmajā posmā otro ceturto vietu izcīnīja Latvijas Nacionālās komandas riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kamēr piektais bija Ēriks Toms Gavars. Piektdien notikušajā otrajā posmā ceturtais bija Deins Kaņepējs, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Sezonas izskaņā vairāki Latvijas šosejas un abi vadošie kalnu riteņbraucēji Turcijā aizvada UCI kategorijas sacensības. Ceturtdien trenera Toma Flakša vadībā mūsu velosportisti – Mārtiņš Blūms, Arnis Pētersons, Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars, Kristaps Pelčers un Kristers Ansons – uzsāka trīs dienu garo Melnās jūras velobraucienu.

Pirmajā posmā 84 tūri uzsākušie dalībnieki no kontinentālajām, klubu un nacionālajām vienībām veica 84 kilometru garu distanci. Tās beigu daļā tika iekļauts 16 kilometru garš kāpums ar vidējo stāvuma pakāpi – 7 procenti. No mūsu sportistiem pēdējā trases nogrieznī vissekmīgāk sevi apliecināja Mārtiņš Blūms ("CST Sandd Americian Eagle") un "Rīga" komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars. Finišā Blūma ceturtā vieta, bet Ērikam piektā pozīcija. Uzvarēja titulētais lietuvietis Ramūns Nevardausks. Lietuvas izlases sportists distancē pavadīja 2 stundas 11 minūtes un 53 sekundes. Blūms un Gavars uzvarētājam piekāpās par attiecīgi 26 un 32 sekundēm.

Labu darbu komandas labā paveica arī pārējie mūsu riteņbraucēji. Kristers Ansons finišēja 15. vietā (+00:01:14), 25. Arnis Pētersons (+00:02:19), 40. Kristaps Pelčers (+00:04:36), 67. Deins Kaņepējs (+00:08:48).

Piektdien norisinājās otrais posms. Tajā iztika bez lieliem kāpumiem. Distances pirmajā daļā izveidojās dienas atrāviens, kurā iesaistījās arī Arnis Pēterons. Līderu grupa 15 kilometrus pirms finiša tika panākta. Sekoja lielās grupas finiša spurts, kuram latvieši virzīja Deinu Kaņepēju un Mārtiņu Blūmu. Spraigā cīņā no Pļaviņām nākušais Kaņepējs finišēja ceturtajā vietā, kamēr Blūmam sestā pozīcija. Uzvarēja šveicietis Tristans Margets. No pārējiem Latvijas riteņbraucējiem labāko 20 skaitā ierindojās arī Arnis Pētersons ("ZZK"), kuram 11. vieta. Tikmēr "Rīga" komandas braucējs Kristaps Pelčers bija 15. Velobrauciens noslēgsies sestdien ar līdzenuma etapu.