Par Latvijas kausa pirmajiem finālistiem trešdien, 19. septembrī, kļuva "Ventspils" futbolisti, kas pusfinālā aizraujošā cīņā ar 2:1 (2:0) pieveica RFS komandu.

Latvijas kausa finālā 24. oktobrī ventspilnieki Rīgā tiksies ar "Metta/LU' vai "Riga FC", kas pusfināu aizvadīs vēlāk trešdien.

"Ventspilij" uzvaru nodrošināja Vasilija Pavlova un Vitālija Jagodinska pirmajā puslaikā gūtie vārti. Spēles 13. minūtē RFS soda laukumā izveicīgāks bija Pavlovs, gūstot pirmos vārtus spēlē, bet 36. minūtē Jagodinskis panāca 2:0.

Otrajā puslaikā RFS bija liels pārsvars, ko 82. minūtē izdevās pārvērst vārtu guvumā – Roberts Savaļnieks ar soda sitienu iecēla bumbu tālajā stūrī. Mača izskaņā rīdzinieki iespieda pretiniekus aizsardzības zonā, tomēr ventspilnieki izturēja pretinieku ofensīvu un iekļuva finālā.

"Ventspils" kontā ir septiņas uzvaras Latvijas kausa izcīņā, kas turnīra vēsturē ir dalīts otrais labākais rādītājs. Līdz šim pēdējo reizi kauss virs galvām celts 2016./2017. gada sezonā.