Latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš pirmdien, 10. septembrī, palīdzēja Helsinku "Jokerit" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta izbraukuma spēlē uzvarēt Minskas "Dinamo", savukārt ar Kaspara Daugaviņa palīdzību Maskavas "Spartak" uzvarēja "Vitjazj".

Spēle Baltkrievijas galvaspilsētā noslēdzās ar pārliecinošu Somijas kluba uzvaru – 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Vienīgo reizi ripu savos vārtos Kalniņš ielaida mača 45. minūtē, kad viņu pārspēja Kristians Henkels. Latviešu vārtsargs šai mačā, kurā viens no galvenajiem tiesnešiem bija Eduards Odiņš, ne tikai atvairīja 27 no 28 metieniem, bet arī tika pie rezultatīvas piespēles komandas ceturto vārtu guvumā.

Vārtus "Jokerit" labā guva Džefs Plets, Alekss Grants, Esse Jensū un Marko Antila.

Kalniņš "Jokerit" vārtus šosezon sagrājis divās spēlēs, un abās somu klubs svinēja uzvaru.

Citā KHL regulārā čempionāta spēlē latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētais Maskavas "Spartak" izbraukumā ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja Maskavas apgabala "Vitjazj" vienību; Kasparam Daugaviņam rezultatīva piespēle uzvaras vārtu guvumā. Abi mūsu hokejisti laukumā pavadīja vairāk nekā 18 minūtes.

Pēc uzvaras Minskā "Jokerit" izvirzījušies vadībā KHL Rietumu konferences kopvērtējumā, bet "Spartak" ieņem trešo vietu. Pēc aizvadītām četrām spēlēm augstajā piektajā vietā ir Rīgas "Dinamo" komanda.

Savukārt Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītais Omskas "Avangard" savā pirmajā "mājas" spēlē Balašihā ar 4:2 (0:0, 2:2, 2:0) pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Kā zināms, "Avangard" mājas spēles spiests aizvadīt gandrīz 5000 km no Omskas, jo ledus arēnas būvkonstrukciju defekta dēļ "Arena Omsk" ir slēgta un tur notiek rekonstrukcija.

Omskas "Avangard" ir uzvarējuši visās četrās līdz šim aizvadītajās KHL regulārā čempionāta spēlēs un ieņem pirmo pozīciju Austrumu konferences kopvērtējumā.