Itāļu sprinteris Elija Viviāni ("Quick-Step Floors") pirmdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta a Espana" trešajā posmā, bet kopvērtējumā līdera godu joprojām saglabā polis Mihals Kvjatkovskis ("Sky").

Dalībnieki pirmdien veica 178,2 kilometrus garu posmu bez lieliem kāpumiem, tāpēc peletons pirms finiša bija vienā grupā. Spurtā ātrākais bija Viviāni, kurš šosezon uzvarēja četros "Giro d'Italia" posmos.

Viņš finišu sasniedza pēc četrām stundām, 48 minūtēm un 12 sekundēm, pārspējot savu tautieti Džakomo Nicolo, kurš ir latvieša Toma Skujiņa komandas biedrs "Trek - Segafredo" vienībā.

Savukārt trešo vietu ieņēma titulētais slovāks Peters Sagans no "BORA - hansgrohe" komandas, kurā brauc arī Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins.

Lielajā grupā finišēja 112 dalībnieki.

Tikmēr kopvērtējumā vadību saglabājis poļu riteņbraucējs Mihals Kvjatkovskis, kurš šajā etapā ierindojās 13. vietā. Pēc trim posmiem viņš par 14 sekundēm pārspēj spāņu veterānu Alehandro Valverdi ("Movistar"), bet vēl 11 sekundes atpaliek nīderlandietis Vilko Keldermans ("Sunweb").

Pērn par šī velobrauciena čempionu kronētais brits Kristofers Frūms šogad "Vuelta a Espana" nepiedalās. Tāpat Spānijas daudzdienu velobraucienā nestartē viņa komandas biedrs no "Sky" vienības Džeraints Tomass, kurš šovasar triumfēja "Tour de France". Abi tā vietā piedalīsies Lielbritānijas tūrē, kas sāksies svētdien.

Šogad Latvija "Vuelta a Espana" velobraucienā nebūs pārstāvēta. Pērn 123. vietu kopvērtējumā guva Toms Skujiņš.

"Vuelta a Espana" velobrauciens norisinās 73. reizi. Tajā riteņbraucējiem jāveic 21 posms, tūrei 16. septembrī finišējot Spānijas galvaspilsētā Madridē.