Latvijas U-16 basketbola izlases spēlētājas piektdien Lietuvā ar smagu zaudējumu pret Spānijas vienaudzēm sāka Eiropas čempionātu kadetēm.

Latvijas meitenes B apakšgrupas pirmajā spēlē cieta neveiksmi ar rezultātu 66:96 (13:19, 19:13, 17:36, 17:28).

Vēl pēc pirmā puslaika rezultāts bija neizšķirts 32:32, taču tad Latvijas izlases meitenēm pajuka spēle aizsardzībā, ļaujot pretiniecēm otrajā puslaikā gūt 64 punktus, no tiem 36 ielaižot trešajā ceturtdaļā, pēc kuras Latvijas kadetes jau bija iedzinējos ar 49:68.

Zaudētājām Juta Harčenko guva 12, bet Vanesa Jasa 11 punktus, kamēr Nikola Priede izcēlās ar desmit, bet Kristiāna Koltone deviņiem punktiem. Tāpat septiņus punktus guva un 12 atlēkušās bumbas izcīnīja Elīna Sičeva. Savukārt Spānijas kadetēm Mama Dembelē sameta 16 punktus.

Matīsa Rožlapas trenētā Latvijas izlase B apakšgrupā vēl sestdien spēlēs pret Serbijas, bet svētdien pret Nīderlandes izlasēm. Šo komandu duelī piektdien Serbija svinēja uzvaru ar rezultātu 54:48 (11:15, 20:8, 17:3, 6:22).

Astotdaļfinālā B grupas komandas tiksies ar A grupas vienībām (Francija, Turcija, Beļģija, Čehija). Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8.vietu, bet zaudētājas par 9.-16.vietu.

Gatavojoties Eiropas kadetu čempionātam, Latvijas basketbolistes divās pārbaudes spēlēs ar 68:63 un 53:49 svinēja uzvaru pret Vācijas izlasi, bet vēl pirms tam latvietes piedalījās Baltijas kausā, kur uzvarēja Lietuvas kadetes (64:57) Igaunijas U-18 vienību (62:52) un Igaunijas kadetes (62:52).

Citos pārbaudes mačos latvietes ar rezultātu 70:64 uzvarēja Igauniju, bet vēlāk pārbaudes turnīrā Polijā izcīnīja divas uzvaras pār turcietēm (76:69) un horvātietēm (86:54), taču cieta zaudējumu polietēm (58:63).

Pērn Latvijas U-16 meiteņu izlase Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu, kas bija visu laiku labākais šīs izlases sasniegums. Līdz ar to šovasar Latvijas U-17 meiteņu izlase piedalījās Pasaules kausa izcīņā jaunietēm, kur izcīnīja astoto vietu.