Latvijas U-16 puišu basketbola izlase svētdien Serbijas pilsētā Novisadā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 71:87 (15:27, 16:18, 19:26, 21:16) piekāpās Spānijas vienaudžiem.

Ar vienu uzvaru trīs spēlēs Latvijas jaunie basketbolisti B apakšgrupā ieņēma trešo vietu un astotdaļfinālā tiksies ar A apakšgrupas otrās vietas ieguvēju Izraēlu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Kārlis Daga-Krūmiņš, kurš guva 11 punktus, Kārlis Kaugars atzīmējās ar desmit punktiem, bet Toms Skuja guva deviņus punktus un veica septiņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr pretiniekiem 23 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Usmanam Garubam.

Latvieši pirmajā minūtē guva četrus punktus, bet pēc tam sekoja pretinieku izrāviens ar 12:0. Pirmo ceturtdaļu Latvijas jaunie basketbolisti zaudēja ar 15:27, bet puslaika pārtraukumā devās ar 14 punktu deficītu (31:45).

Lielāko daļu no trešās ceturtdaļas pretinieku handikaps turējās 15 punktu robežās, bet divas minūtes pirms ceturtā ceturkšņa tas sasniedza jau 23 punktus (48:71). Atlikušajās 12 minūtēs cīņas gaitu lauzt neizdevās, Latvijas jaunajiem basketbolistiem zaudējot ar rezultātu 71:87.

Šī turnīra pirmajā mačā Latvija ar 77:69 pieveica Nīderlandi, bet sestdien ar 60:85 piekāpās serbiem. Savukārt Spānijas vienaudži guvuši uzvaras abās aizvadītajās spēlēs - 72:46 pret Serbiju un 77:52 pret Nīderlandi.

B apakšgrupas kopvērtējumā Spānija bija pirmā ar trim uzvarām visās trīs spēlēs, bet tai ar diviem panākumiem sekoja Serbija, tālāk ar vienu uzvaru bija Latvija, bet ceturtā bez uzvarām palika Nīderlande.

Astotdaļfinālu uzvarētāji cīnīsies par 1.-8., bet zaudētāji par 9.-16.vietu.