Iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempione futbolā Jūrmalas "Spartaks" ceturtdien "Skonto" stadionā UEFA Eiropas līgas trešās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Lietuvas čempionvienībai Marijampoles "Sūduva".

Vienīgos vārtus spēles 52.minūtē guva Lietuvas kluba brazīliešu pussargs Giljerme Finklers.

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Lietuvas kluba laukumā.

Komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs kvalifikācijas izšķirošajā, "play-off" kārtā, kur par vietu grupu turnīrā spēkosies pret slavenās Skotijas komandas Glāzgovas "Celtic" un grieķu vienības Atēnu AEK dueļa zaudētāju UEFA Čempionu līgas trešās kārtas kvalifikācijā. Šo komandu pirmajā mačā trešdien Glāzgovā tika fiksēts neizšķirts 1:1.

Ceturtdien aizvadītās spēles pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, lai gan vairāk bīstamu momentu izveidoja viesi, taču droši "Spartaka" vārtos darbojās Jevgeņijs Nerugals. Tiesa, jūrmalnieki nedaudz vairāk kontrolēja bumbu.

Pirmais bīstamais moments tika izveidots pie "Sūduva" vārtiem, kad straujā pretuzbrukumā viens pats vārtu priekšā nokļuva uzbrucējs Kaspars Svārups. Viņam atlika bumbu raidīt tukšā pretinieku cietoksnī, tomēr "Spartaka" futbolists nespēja apstrādāt bumbu un sitiens nesekoja.

Savukārt puslaika otrajā pusē savu meistarību demonstrēja Nerugals, kurš tvēra bumbu pēc Kurasao futbolista Sisiljas sitiena ar galvu. Tāpat Nerugals glāba komandu pēc bīstama pretinieku sitiena no tālākas distances.

Tikmēr puslaika pirmspēdējā minūtē bīstamu sitienu izdarīja "Spartaka" spēlētājs Jevgeņijs Kobzars, tomēr viņš netrāpīja tuvējā vārtu stūrī.

Arī otrajā puslaikā pirmie bīstamu momentu izveidoja mājinieki, kad spēcīgi ar galvu no patālas distances atkal sita Svārups, taču Marijampoles kluba vārtsargs Ivans Kardums bumbu tvēra.

Savukārt pēc dažām minūtēm viesi atklāja rezultātu, izceļoties Finkleram, kuram precīzi piespēlēja Sisilja. Brazīlietis kreisajā malā apspēlēja pretinieku, tad atdeva bumbu Sisiljam, kurš uzreiz atspēlēja atpakaļ, izvirzot partneri sitiena pozīcijā, Finkleram šo iespēju izmantojot.

Nonākot iedzinējos "Spartaks" kļuva aktīvāki un arvien biežāk viesojās lietuviešu laukuma pusē. Tuvojoties mača beigām Jūrmalas komandā tika veiktas divas maiņas, Svārupa vietā laukumā nākot argentīnietim Djego Ezekviēlam Agirrem, bet Kobzaru nomainot Ričardam Koržanam. Tieši Agirre bija vistuvāk, lai panāktu neizšķirtu, taču vietā bija vārtsargs.

Mača beigās "Sūduva" spēlēja uz rezultāta noturēšanu, kas viņiem arī izdevās, jo "Spartaks" pie īsteni labām iespējām netika, lai gan izpildīja divus stūra sitienus.

Latvijas klubs šajā mačā vairāk kontrolēja bumbu, kā arī septiņas reizes sita pa vārtiem, kamēr pretinieki izdarīja četrus sitienus vārtu rāmī.

Latvijas čempione dalību Eirokausos sāka UEFA Čempionu līgā, kur pirmajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā piedzīvoja cienīgu zaudējumu ar 0:2 pret Serbijas klubu Belgradas "Crvena zvezda". Turpinājumā "Spartaks" pārcēlās uz UEFA Eiropas līgu, kur otrajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā ar graujošu 9:0 pārspēja Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno "La Fiorita".

Tikmēr "Sūduva" UEFA Čempionu līgā tika līdz otrajai kvalifikācijas kārtai. Vispirms lietuvieši divu maču summā negaidīti ar 3:2 uzvarēja Kipras klubu Nikosijas APOEL, kļūstot par pirmo Lietuvas klubu kopš 2012.gada, kurš pārvarējis Eiropas spēcīgākā klubu kausa izcīņas pirmo kārtu. Savukārt otrajā kvalifikācijas kārtā lietuvieši ar 0:5 kapitulēja jūrmalnieku jau iepazītajai "Crvena zvezda".

"Spartaks" aizvadītajā svētdienā piedzīvoja zaudējumu Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kur ar 1:3 zaudēja "Riga" komandai. Savukārt "SynotTip" Latvijas futbola virslīgā Jūrmalas klubs uzvarējis pēdējos divos mačos, bet kopvērtējumā ar 29 punktiem ir ceturtajā vietā.

Tikmēr "Sūduva" komanda sestdien Lietuvas čempionāta spēlē ar 3:0 uzvarēja Klaipēdas "Atlantas", vietējā čempionātā aizvadot pirmo maču mēneša laikā. Kopvērtējumā pašmāju čempionātā "Sūduva" ar 48 punktiem ir pārliecinoša līdere.

Marijampoles klubs tika dibināts 1921.gadā, bet lielāko panākumu izcīnīja tieši pērn, pirmo reizi kļūstot par Lietuvas čempioniem. Vēl divas reizes "Sūduva" bijusi otrā, bet piecas reizes tikusi pie bronzas medaļām. Tāpat šī komanda 2006. un 2009.gadā izcīnīja Lietuvas kausu, kā arī divas reizes, tostarp šogad, tikusi pie Lietuvas Superkausa.

Komandas galvenais treneris ir Vladimirs Čeburins no Kazahstānas.

Jau ziņots, ka pirms tam UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu nepārvarēja Latvijas komandas "Riga" un "Liepāja", bet "Ventspils" apstājās otrajā kvalifikācijas kārtā.

Lai sasniegtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīru, nepieciešams pārvarēt četras atlases kārtas.