Pirmo medaļu šāgada Eiropas vieglatlētikas čempionātā trešdien, 8. augustā, izcīnīja Lietuva, diska mešanā triumfējot titulētajam lietuviešu atlētam Audrjusam Gudžum, kamēr Polija ieguva savu trešo EČ zelta medaļu mešanas disciplīnās.

Sezonas līderis diska mešanā Andrjus Gudžs pasaules čempiona titulam pievienoja arī Eiropas meistara titulu ar rezultātu 68,46 m. Viņa ceturtā mēģinājuma rezultāts — 67,66 m — ilgu laiku bija labākais, līdz savā ceturtajā metienā disku vēl tālāk par Gudžu aizlidināja zviedrs Daniels Stols (68,23 m). Lietuvietis pēdējā mēģinājumā spēja savu rezultātu uzlabot un atgriezties pirmajā vietā, kamēr zviedra mestais disks pēdējā mēģinājumā piezemējās tuvāk.

Bronzas medaļa austrietim Lūkasam Vaishaidingeram (65,14 m).

Igauņu olimpiskais čempions diska mešanā Gerds Kanters palika piektais (64,34 m).

Arī lodes grūšanā sievietēm noritēja dramatiska cīņa, kurā negaidīti triumfēja poliete Paulīna Guba, izcīnot savu pirmo zelta medaļu pieaugušo konkurencē.

27 gadus vecā sportiste sacensību vadībā nonāca ar pašu pēdējo, sesto mēģinājumu, kurā lode aizlidoja 19,33 metrus tālu. Līdz tam līdere bija iepriekšējā Eiropas čempione, vāciete Kristīna Švanca. Viņas rezultāts — 19,19 m — līdz pat Gubas pēdējam metienam bija labākais.

Bronzas medaļu ieguva baltkrieviete Aļona Dubicka (18,81 m).

Dienu iepriekš Polijas lodes grūdēji un vesera metēji šajā čempionātā izcīnīja divas zelta un sudraba medaļas. Kopumā poļu sportisti šajā Eiropas čempionātā ieguvuši jau piecas medaļas, trīs zelta un divas sudraba, un visas mešanas disciplīnās.

Tāllēkšanā vīriešiem par Eiropas čempionu kļuva pagājušā gada Eiropas junioru čempions, 20 gadus vecais Grieķijas sportists Miltiadis Tentoglu (8,25 m). Sudrabs mājiniekam, vācietim Fabianam Heinlem (8,13 m), bronza — ukrainim Serhijam Nikiforovam (8,13 m ar +0,1 m/s pavēju).

Pirmo zelta medaļu šajā čempionātā trešdien ieguva arī Izraēla, kuras garo distanču skrējēja Lona Čemtai Salpetere uzvarēja 10 000 m skrējienā ar rezultātu 31:43,29. Otrā finišēja Nīderlandes pārstāve ar latvisku uzvārdu Suzana Krūmiņš (31:52,55), bet bronzu izcīnīja Zviedrijas vieglatlēte Merafa Bafta (32:19,34).

Pēdējie savu medaļu komplektu trešdien sadalīja desmitcīņas pārstāvji. Lielāko punktu summu sakrāja vācietis Antons Abele — 8431, sudrabs neatkarīgajam atlētam no Krievijas Iļjam Škureņovam (8321 p.), bronza — baltkrievam Vitālijam Žukam ar personisko rekordu (8290 p.).

Sezonas līderis, igaunis Maicels Uibo no sacensībām izstājās, tāpat kā pārējie divi Igaunijas pārstāvji Karls Roberts Saluri un Karels Tilga.