Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Norvēģijā ieņēma piekto vietu prestižās vasaras biatlona sacensībās masu starta distancē.

Prestižajās vasaras rollerslēpošanas un vasaras biatlona sacensībās "Blink Festivalen", kurā startē ļoti daudz augstākā līmeņa sportistu, biatlonisti piektdien vispirms sacentās sprinta kvalifikācijā, noskaidrojot masu starta fināla dalībniekus.

Rastorgujevs kvalifikācijā nestartēja, tomēr tika iekļauts masu starta fināla dalībnieku pulkā, kur četrās šaušanas reizēs pieļāva trīs kļūdas, ieņemot piekto vietu 12 finālistu konkurencē.

Uzvarēja mājinieks Henriks L'Ābē-Lunns, kurš pieļāva četras kļūdas šaušanā, tomēr finišā par trim sekundēm pārspēja citu norvēģi Juhannesu Tīngnēsu Bē. Savukārt Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja 51,2 sekundes.

Savukārt dāmām Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika kvalifikācijā uzrādīja 13.labāko rezultātu un finālā netika, no tādas iespējas atpaliekot par 10,9 sekundēm.

Tāpat piektdien notika biatlona šaušanas dueļi, kur Rastorgujevs aizkļuva līdz finālam, tajā ieņemot astoto vietu, kamēr Bendika apstājās pusfinālā.

Jau ziņots, ka ceturtdien Rastorgujevs un Bendika spēcīgā konkurencē izcīnīja 19.vietas rollerslēpošanas sacensībās, kur startēja arī ļoti daudz olimpisko spēļu medaļnieku distanču slēpošanā.

Dalībniekiem bija jāveic smaga 7,5 kilometrus gara distance, kas veda tikai augšup pa vidēji 8,5% stāvu serpentīnu bez nobraucieniem.

Vasaras rollerslēpošanas un biatlona festivāls turpināsies sestdien, kad būs mači supersprintā.

Abi Latvijas biatlonisti šajā festivālā piedalījās arī pērn, rollerslēpošanā Rastorgujevam izcīnot 19.vietu, bet Bendikai gūstot 28.pozīciju.

Rastorgujevs sezonas pirmos treniņus aizvadīja Alūksnē, bet Bendikai bija vairākas treniņnometnes Bulgārijā.