Pēdējo divu gadu Latvijas čempioni futbolā Jūrmalas "Spartaks" ceturtdien savā laukumā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 6:0 (3:0) sagrāva Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno "La Fiorita", savukārt FK "Ventspils" mājās piedzīvoja minimālu zaudējumu spēlē pret pazīstamo Francijas komandu Bordo "Girondins".

Jūrmalas vienības sastāvā divus vārtus guva Jevgēņijs Kobzars, kā arī vēl ar precīziem sitieniem atzīmējās Artemijs Maļejevs, Ingus Šlampe, Arianers Smits un Ingars Sarmis Stuglis.

Uzvarētāji divu maču summā iekļūs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā. Atbildes cīņas notiks pēc nedēļas viesos.

Spēles ievadā kādā no epizodēm savā starpā aizsardzībā nesapratās "La Fiorita" futbolisti, un rezultātā bumbu pie pustukšiem vārtiem saņēma Kobzars, kurš to viegli raidīja tīklā. Toties spēles 17. minūtē savainojumā iedzīvojās Jūrmalas komandas krievu leģionārs Deniss Davidovs, kurš spēli beidza priekšlaicīgi.

Jūrmalnieki vēl pirmajā puslaikā spēja palielināt pārsvaru. Vispirms 20. minūtē vārtus guva Maļejevs, bet pēc tam 26. minūtē savus otros vārtus spēlē guva Kobzars.

Pirmo puslaiku jūrmalnieki pabeidza ar pārliecinošu uzvaru, turklāt otrajā mača nogrieznī negrasījās apstāties. Vispirms no tuvas distances bumbu vārtos sita Šlampe, bet pēc trīs minūtēm piekto reizi pretinieku vārtsargam lika kapitulēt Arianers Smits.

Pēdējos jūrmalnieku vārtus guva uz maiņu nākušais Stuglis, kurš izcēlās ar precīzu tālsitienu. Kopumā Sanmarīno komandai šajā spēlē nebija praktiski nekādu iespēju gūt vārtus, kamēr "Spartaks" izmantoja savas iespējas un pretinieku kļūdas, sperot soli tuvāk trešajai kārtai.

Cita Latvijas vienība "Ventspils" ceturtdien savā laukumā piedzīvoja minimālu zaudējumu arī Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas spēlē pret pazīstamo Francijas komandu Bordo "Girondins".

Ventspilnieki pirmajā mačā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1 (0:0), vienīgos vārtus zaudējot jau spēles trešajā minūtē.

Jau spēles ievadā "Girondins" tika pie iespējas izpildīt brīvsitienu no tuvas distances. Pie bumbas stājās 19 gadus vecais Jusufs Zaidu, kurš bumbu ļoti precīzi raidīja augšējā vārtu stūrī un jau trešajā minūtē panāca pārsvaru.

Spēles turpinājumā ventspilnieki centās gūt vārtus, turklāt pēc vairākiem uzbrukumiem nebija tālu, lai panāktu neizšķirtu. "Girondins" dominēja, taču pirmajā puslaikā izpildīja vien trīs sitienus "Ventspils" vārtu virzienā, kas bija tikpat, cik veica mājinieki.

Otrajā puslaikā "Ventspils" meklēja veidus, kā atklāt savas komandas gūto vārtu kontu. Iespēju mājiniekiem netrūka, taču allaž veiksmīgi aizsardzībā spēlēja slavenā Francijas komanda.

Spēles izskaņā Ventspils klubu bīstamā epizodē glāba Maksims Uvarenko, kurš atvairīja divus pretinieku sitienus pēc kārtas. Latvijas komandai gan mača turpinājumā neizdevās izmainīt rezultātu, spēlei noslēdzoties ar minimālu "Girondins" pārsvaru.

Pirms tam UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu nepārvarēja Latvijas komandas "Riga" un "Liepāja". Lai sasniegtu grupu turnīru, nepieciešams pārvarēt četras atlases kārtas.